Dopasowywanie kolorów i kształtów

Dla dzieci: dopasowywanie kolorów i kształtów 2

Druga odsłona zabawy dla dzieci w dopasowywanie kolorów i kształtów, zgodna z metodą Montessori (pierwsza odsłona tutaj). Tym razem wymaga trochę więcej zaangażowania rodziców w przygotowanie zabawy. Gra przeznaczona dla dzieci 3-4 lata.

Instrukcja

Zabawa polega na dopasowywaniu patyczków z kolorowymi figurami do szablonu. Na każdym patyczku są 3 kształty w różnych kolorach. Zadaniem dziecka jest ułożenie wszystkich patyczków w odpowiednich miejscach na szablonie.

Przygotowałam 2 wersje o różnym stopniu trudności: w wersji I są tylko kółka, w wersji II są kwadraty, trójkąty i kółka.

Przygotowanie zabawy

Najpierw pobierz i wydrukuj interesującą Cię wersję zabawy, a najlepiej wszystkie 🙂

Następnie wytnij figury znajdujące się na drugiej stronie (kółka lub figury).

Materiały - kolory i kształty

Na koniec przyklej wycięte kółka i figury na patyczkach do lodów. Ważne, aby było dokładnie w tych samych miejsach jak na szablonie. Dlatego przyłóż patyczek do szablonu i naklej figury w odpowiednich miejsach. Możesz to wykonać wspólnie z dzieckiem, aby brało udział w tworzeniu gry.

Przygotowanie - kolory i kształty

Zestaw gotowy do zabawy w dopasowywanie kolorów i kształtów.

Przygotowanie - dopasowywanie kolorów i kształtów

Teraz wytłumacz dziecku na czym polega zadanie i pozwól mu samodzielnie kombinować 🙂

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi w Montessori lub Inne.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na InstagramiePinterest i YouTube.

2 myśli na temat “Dla dzieci: dopasowywanie kolorów i kształtów 2

Leave a Reply