Kartka ślubna

Kartka ślubna DIY – para młoda ze spinacza do prania

To nasza pierwsza kartka ślubna DIY i jej głównym elementem jest para młoda 👰‍♂️🤵‍♂️ zrobiona ze spinacza do prania. Kolejny raz próbowałam swoich sił w letteringu. Niestety zostawiłam to na ostatnią chwilę i wyszło mi niestety bardzo średnio 🤐 Także, nauczona już doświadczeniem, przygotowałam też życzenia do wydrukowania, które możesz pobrać poniżej 😁

Zakochane spinacze sprawdzają się również w wersji ramkowej 🙂

🇬🇧 English version: DIY wedding card

Spinacz czy klamerka

Tutaj mała dygresja i ciekawostka w temacie prania. Szukając tytułu do tego posta sprawdzałam czy mówi się spinacz czy klamerka do prania. Okazuje się, że to zależy od rejonu Polski i granica przebiega mniej więcej w połowie. Na zachodzie kraju używa się słowa klamerka, a na wschodzie spinacz. A Ty używasz klamerek czy spinaczy?

Grafika przedstawiająca nasze Facebookowe badania na podstawie około 100 odpowiedzi 🙂

Do zrobienia kartki będziesz potrzebować

  • Baza kartki – ja użyłam kremowej kartki
  • Spinacz/klamerka do prania 🙂
  • Mazaki – ja użyłam mazaków akrylowych
  • Tiul lub koronka na welon dla młodej
  • Opcjonalnie kryształki samoprzylepne – przydatne do ozdoby welony
  • Klej uniwersalny, np. Klej Magic
  • Cienkopis i brushpen – do wykonania personalizowanego napisu. Alternatywnie imiona pary młodej możesz napisać cienkopisem, a dolne życzenia wydrukować z naszego szablonu.

Para Młoda ze spinacza do prania

Centralnym elementem kartki jest para młoda 🤵‍♂️👰‍♂️ zrobiona z pomalowanego spinacza do prania. Początkowo próbowałam ze złączonym spinaczem, ale tak ozdobiony spinacz średnio wyglądał, więc postanowiłam go rozmontować, pomalować i następnie złączyć.

Do ozdabiania spinacza idealnie nadają się mazaki akrylowe. Jeśli takich nie masz to możesz spróbować użyć zwykłych mazaków, choć tu wiele zależy od drewna. Jeśli jest surowe to mazak może się rozpływać, a jeśli woskowane to zwykły mazak może nie kryć całej powierzchni.

Wiele uroku dodaje welon z tiulu i kryształki na welonie. Tiul przykleiłam na czubku spinacza oraz dodatkowo delikatnie na całej długości spinacza, bo bez tego bardzo odstawał.

Kartka ślubna DIY

Skompletowanie kartki sprowadza się napisania lub naklejenia życzeń i do przyklejenia pary młodej ze spinacza.

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej pomysłów na kartki DIY to znajdziesz je w sekcji Kartki.

Inne nasze propozycje na prezenty DIY są w sekcjach pomysł na prezent dla babci i dziadkadla dzieckadla niejdla niegodla nauczyciela.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Bądź na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Leave a Reply