Pomysły na kalendarz adwentowy

Sprawdzone pomysły na kalendarz adwentowy DIY

W tym wpisie znajdziesz sprawdzone pomysły na kalendarz adwentowy DIY wraz z instrukcją jak taki kalendarz samodzielnie wykonać. Dodatkowo mamy przygotowane do pobrania numerki do kalendarza adwentowego oraz zadania dla dzieci do kalendarza.

🇬🇧 English version: DIY Advent Calendar ideas

Sprawdzone pomysły na kalendarz adwentowy DIY

1. Kalendarz adwentowy z reniferami

Typowo dziecięcy projekt, czyli kalendarz adwentowy z reniferami. Znajdziesz tutaj szablony nosa i rogów gotowe do wydrukowania, więc jedyne czego potrzebujesz to filtry do kawy i sznurek. Wykonanie kalendarza jest proste, aczkolwiek wymaga cierpliwości w wycinaniu.

2. Kalendarz adwentowy z kolorowych pudełek

Kalendarz składa się z 24 sześciennych pudełek. Pokombinowałam z siatką sześcianu, aby zminimalizować ilość połączeń i klejenia. W poście możesz pobrać szablon pudełka.

3. Eko kalendarz adwentowy z rolek po papierze

Eko kalendarz adwentowy z rolek po papierze to recyclingowy hit, który dodatkowo jest łatwy do zrobienia i kosztuje niewiele.

4. Kalendarz adwentowy jako choinka ze styropianu

Kalendarz adwentowy choinka zrobiony jest ze stryroduru pomalowanego zieloną farbą, haczyków-wkrętów oraz srebrnych woreczków. Taka styropianowa choinka jest łatwa do zrobienia i można ją wykonać wspólnie z dziećmi.

5. 24 papierowe choinki, czyli kalendarz adwentowy DIY

To kalendarz w wersji wolnostojącej, a tworzą go 24 papierowe choinki w różnych kolorach i rozmiarach. Każda z nich skrywa cukierka lub zadanie. W poście możesz pobrać szablony 3 rozmiarów choinek.

6. Kalendarz adwentowy ze skarpetami Mikołaja do zawieszenia

Kalendarz adwentowy ze skarpetami Mikołaja 🎅🧦 to praca zbiorowa całej klasy. Jednej osobie zajęłoby to dużo czasu, a 25 drugoklasistów poradziło sobie z tym zadaniem w jedną godzinę lekcyjną. Filcową skarpetę trzeba było szyć „na okrętkę” 🪡🧵 i następnie dokleić zimowe aplikacje ❄️☃️⭐️.

7. Kalendarz adwentowy ze skarpet – tani, szybki i praktyczny

To opcja last minute, gdyż potrzebujesz tylko 24 skarpetki i spinacze. Tabliczki z numerkami możesz zrobić ze zwykłego spinacza i przykleić numerki, które możesz pobrać tutaj. To do dzieła!

8. Kalendarz adwentowy z deski i haczyków

To nasz pierwszy kalendarz adwentowy, może nie jest idealny, ale pierwsze koty za płoty. Kalendarz adwentowy z deski i haczyków jest trwały, przez co można z niego korzystać przez kilka lat.

Numerki do kalendarza adwentowego – szablony do wydrukowania

Przy tworzeniu kalendarza adwentowego zawsze potrzebne są numerki, dlatego przygotowałyśmy dla Was gotowe do wydrukowania szablony. Są to numerki do kalendarza adwentowego w trzech wersjach. Zapraszamy do pobierania i używania 🙂

Pomysły na zadania do kalendarza adwentowego – pobierz i wydrukuj

Pomocą dla wszystkich, którzy planują własnoręczne wykonanie kalendarza adwentowego dla swojego dziecka i preferują formę zadaniową.

Sprawdź inne nasze sekcje

👉 Jeśli szukasz więcej pomysłów na bożonarodzeniowe DIY to znajdziesz je w sekcji Boże Narodzenie.

👉 Pomysły na kartki bożonarodzeniowe znajdziesz tutaj.

👉 Pomysły na ozdoby choinkowe są tutaj.

👉 Wszystkie inne pomysły na bożonarodzeniowe DIY, w tym na stemple z ziemniaków czy zawieszki prezentowe są tutaj.

👉 Natomiast jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na InstagramiePinterest i YouTube.

Leave a Reply