Drzewka bonsai z koralików do prasowania

Drzewka bonsai z koralików do prasowania – szablony do pobrania

Drzewka bonsai z koralików do prasowania La Manuli są bardzo efektowne i wyglądają genialnie. Mogą być dekoracją lub pomysłem na własnoręcznie wykonany prezent.

Przygotowałam kilka wzorów drzewek bonsai inspiracje czerpiąc z Pinterest. Zależało mi, aby wzór mieścił się na jednej dużej kwadratowej podkładce i był stabilny po uprasowaniu. Metodą prób i błędów wypracowałam stabilne różnorodne wzory, które możesz pobrać wponiżej.

[Post zawiera linki afiliacyjne]

🇬🇧 English version: Iron bead bonsai tree

Potrzebne materiały

Wzory drzewek bonsai z koralików do prasowania

Metodą prób i błędów wypracowałam stabilne i różnorodne wzory drzewek bonsai. Zależało mi, aby wzór mieścił się na jednej dużej kwadratowej podkładce i stał po uprasowaniu.

Jak zrobić drzewka bonsai z koralików do prasowania

🌳 Pierwszy krok to ułożenie wzoru drzewka z koralików i uprasowanie go przez papier do pieczenia.

🌳 Następny krok jest opcjonalny i zależy na ile stabilnie wyszedł wzór. Drzewka ułożone zgodnie z szablonem i dobrze uprasowane powinny stać samodzielnie. Na warsztatach w szkole wzmacnialiśmy konstrukcję przez doklejenie pałeczki z tyłu drzewka. Przyklejaliśmy klejem Magic.

🌳 Ostatnia faza to „posadzenie” drzewka w doniczce. Tutaj idealnie sprawdzi się plastelina. Należy wyłożyć nią spod doniczki, następnie włożyć drzewka i boki doniczki wypełnić plasteliną. Na wierzchu można położyć kilka kłaczków chrobotka lub wysypać żwirkiem i docisnąć do plasteliny.

Drzewka bonsai z koralików do prasowania

Drzewka bonsai z koralików do prasowania robiliśmy z córkami w domu i na warsztatch kreatywnych w szkole z trzecioklasistami.

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeżeli szukasz więcej pomysłów na wzory i inspiracje z koralików Hama to znajdziesz je w sekcji Koraliki do prasowania.

Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Pomysły na prezent znajdziesz w sekcji Pomysł na prezent.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na InstagramiePinterest i YouTube.

Leave a Reply