Duża choinka 3D z koralików do prasowania La Manuli

Duża choinka 3D z koralików do prasowania La Manuli

Ta oto choinka 3D z koralików do prasowania została wykonana przez moją 9 letnią córkę na szkolny konkurs bożonarodzeniowy 🎄⭐️🎅. Gdy robiłyśmy wianek ze świątecznego zestawu La Manuli wpadła wiadomość na Librusa o konkursie na choinkę, więc wybór techniki był dosyć prosty. Tym bardziej, że w zestawie był wzór na podobną, tylko mniejszą choinkę 3D.

[Post zawiera linki afiliacyjne]

🇬🇧 English version: Iron bead Christmas tree 3D

Będziesz potrzebować

  • Koraliki do prasowania – korzystaliśmy z koralików do prasowania La Manuli, które mamy z zestawów: świąteczny, beauty, super heroes. W sklepie La Manuli jest również dostępny zestaw zielonych koralików i brokatowych.
  • Duże kwadratowe podkładki – choinka jest wielkości 2 podkładek
  • Podkładka gwiazdka – do wykonania gwiazdki na czubku choinki
  • Żelazko
  • Sznurek – ładnie wygląda srebrny sznurek, nadaje choince więcej blasku.
  • Klej na gorąco
  • Podstawa choinki – wykorzystałyśmy drewniany krążek, ale z powodzeniem może być to kółko wycięte z kartonu.

Duża choinka 3D z koralików do prasowania

🎄 Pierwszy etap to ułożenie dwóch części choinki. Każda część zajmuje 2 kwadratowe podkładki. Podstawa jest na całą szerokość podkładki i następnie zwęża się ku górze co 4 rzędy. Należy pamiętać, że jedna część ma pustą środkową kolumnę w dolnej części, a druga w górnej części.

🌟 Kolejny krok to przygotowanie gwiazdy i bombek. Gwiazda również jest 3D i składa się z dwóch części. Bombki można nanizać na sznurek tworząc łańcuch lub zostawić luzem i przykleić do choinki.

⭐️ Ostatni etap to połączenie wszystkich elementów w całość. Najpierw należy złączyć dwie części choinki i przykleić do podstawy. Następnie zmontować gwiazdkę i przykleić na czubku choinki. Ostatni krok to oplecenie choinki łańcuchem z bombkami.

Choinka 3D z koralików do prasowania La Manuli

Sprawdź inne nasze sekcje

👉 Natomiast jeśli szukasz więcej inspiracji na wykorzystanie koralików do prasowania to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

👉 Jeśli szukasz więcej pomysłów na weselne DIY to znajdziesz je w sekcji Boże Narodzenie.

👉 Tutoriale na kalendarze adwentowe są tutaj. Mamy również pomysły na zadania do kalendarza adwentowego, które możesz pobrać i wydrukować.

👉 Pomysły na kartki bożonarodzeniowe znajdziesz tutaj.

👉 Pomysły na ozdoby choinkowe są tutaj.

👉 Wszystkie inne pomysły na bożonarodzeniowe DIY, w tym na stemple z ziemniaków czy zawieszki prezentowe są tutaj.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na InstagramiePinterest i YouTube.

Leave a Reply