Jesienny łapacz snów

Jesienny łapacz snów z suszonymi kwiatami i liśćmi

Gdy tylko kupiłam drewniane obręcze na pamiątki z imionami dla dzieci, starsza córka zwędziła dwie i stworzyła z nich łapacze snów. Dlatego, gdy na początku września pojawił się w szkole konkurs na jesiennego cudaka, od razu wiedziałyśmy, że będzie to jesienny łapacz snów. Miałyśmy jeszcze zapas suszonych liści po zeszłorocznym zielniku, więc pozostało tylko dozbieranie i ususzenie kilku jesiennych polnych kwiatów.

Na naszym jesiennym łapaczu snów są dodatkowo przyklejone jesienne wróżki.

🇬🇧 English version: Autumn dream catcher

Jesienny łapacz snów

Potrzebne materiały

  • Drewniana obręcz – nasza ma 26cm średnicy. Obręcz kupiłam na Allegro.
  • Sznurek jutowy
  • Suszone liście i kwiaty – liście miałam suszone na płasko (wskazówki dotyczące suszenia liści są opisane w poście o zielniku), natomiast kwiaty suszyłam do góry nogami.
  • Nożyczki
  • Klej Magic – klej Magic jest idealny dla dzieci. Po nałożeniu można jeszcze przesunąć i poprawić, a po wyschnięciu staje się transparentny. Dla niecierpliwych jest opcja kleju na gorąco.
  • Jesienne wróżki – szczegółowy tutorial tutaj.
  • Kasztany – powieszone na końcach sznurków, fajnie obciążają i prostują sznurki. Tylko potrzebna będzie też wiertarka, aby przewiercić dziury.
materiały na łapacz snów

Jak zrobić jesienny łapacz snów

🍂 Pierwszy krok to zamontowanie jutowego sznurka na drewnianej obręczy. Córka nie robiła żadnego szczególnego wzoru, po prostu obwiązała obręcz kilka razy. Dla ulepszenia konstrukcji w kilku miejscach przykleiłyśmy sznurek do obręczy.

🍂 Kolejny etap to ozdobienia łapacza suszonymi kwiatami i przyklejenie ich do sznurka. Klej Magic schnie przez około godzinę.

🍂 Następny krok to przywiązanie sznurków, które będą zwisały pod łapaczem. Nasze były bardzo pofalowane, dlatego na samym dole dodałyśmy kasztany. Przed nanizaniem kasztany należy przewiercić.

🍂 Ostatni etap to ozdobienie zwisających sznurków. Tym razem córka przykleiła suszone liście, kwiaty i oczywiście jesienne wróżki z liści🧚‍♀️🍁.

Sprawdź inne nasze sekcje

🍁 Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

🍁Inne pomysły na jesienne DIY znajdziesz w naszej kategorii Jesień.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na InstagramiePinterest i YouTube.

Leave a Reply