Jesienne wróżki z liści

Jesienna wróżka z liści – jesienne wyklejanki

Po jesiennym zielniku zostało nam trochę suszonych liści i postanowiliśmy je wykorzystać na nasz kolejny projekt 🍁🍂. Jesienna wróżka z liści jest urocza, a z naszym szablonem łatwa do zrobienia 🤩.

🇬🇧 English version: Autumn leaf fairy

Będziesz potrzebować

  • Liście ususzone na płasko
  • Nożyczki
  • Klej
  • Ołówek
  • Karton w kolorze ciała wróżki 🧚‍♂️
  • Szablon ciała wróżki

Jak zrobić jesienną wyklejankę z liści

🍁Na początek pobierz i wydrukuj szablon. Są tam do wyboru kształty w dwóch rozmiar, więc wytnij ten, który najbardziej Tobie pasuje. Odrysuj szablon na cielistym kartonie i ponownie wytnij.

🍁Następnie przygotuj liść na włosy. Powinien być trochę większy od głowy, aby ładnie imitował włosy. W górnej części liścia naszkicuj kształt grzywki i delikatnie wytnij lub ponakłuwaj ołówkiem.

🍁Teraz włóż głowę wróżki w przerwę w liściu, tak aby grzywka z liścia nasunęła się na czoło. To też dobry moment na odrysowanie wróżce twarzy.

🍁Kolejny krok to przygotowanie sukienki. Można ją zrobić na wiele sposobów. Córka postanowiła zrobić z dopasowaną górą, dlatego odrysowała szablon tułowia na liściu i wycięła. Dół sukienki to kolejny liść doklejony w pasie.

🍁 Jeżeli zdecydujesz się na wróżkę ze skrzydłami to będą potrzebne dwa wąskie liście. Można na nich domalować białe serduszka imitujacę żyłki na skrzydłach.

🍁Wszystkie elementy należy przykleić klejem Magic.

Skończona jesienna wróżka z liści 🧚‍♂️🍂

Córka zrobiła dwie wróżki ze skrzydłami i jedną dziewczynę z torebką. Planujemy ich użyć w naszym kolejnym jesiennym projekcie 🍁🍂.

Sprawdź inne nasze sekcje

🍂 Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

🍂 Inne pomysły na jesienne DIY znajdziesz w naszej kategorii Jesień.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na InstagramiePinterest i YouTube.

Leave a Reply