Kartka Welcome back

Kartka Welcome Back, czyli Witaj z powrotem

Znajomi wracają z imigracji z Wielkiej Brytanii do Polski, a w sklepach nie ma specjalnych kartek na tę okazję. Dlatego z czystym sumieniem mogłam wskoczyć w kolejny projekt DIY jakim jest kartka Welcome Back, czyli Witaj z powrotem. Jest ona dla wszystkich wracających, czy to z wielkiej przygody, wyprawy dookoła świata czy powracjących z imigracji.

Kartka jest bardzo prosta w wykonaniu i można ją zrobić z materiałów dostępnych w domu. Wykonanie całości zajmuje około pół godziny, a gdy nie musisz robić zdjęć z każdego etapu to nawet szybciej 🙂

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY dla dzieci, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pintereście.

Materiały

  • Karton naturalny z tylnej okładki bloku do rysowania
  • Gruby karton z pudła – dla nadania efektu 3D
  • Kawałek mapy – ja wydrukowałam fragment z Google Maps
  • Kolorowa taśma washi
  • Sznurek
  • Marker
  • Taśma dwustronna
  • Klej
  • Nożyczki
Materiały na kartkę Welcome Back

Wykonanie Kartki Welcome Back

Wykonanie kartki rozpocznij od przygotowania baneru. W tym celu sklejaj kawałki taśmy washi, tak aby w połowie znajdował się sznurek. Następnie z każdego kawałka wytnij trójkąt, tak aby powstał kształt flagi. Potrzebujesz tyle kawałków ile masz liter i tyle banerów ile masz słów. W moim przypadku 2 banery, jeden z siedmioma chorągiewkami na słowo WELCOME, a drugi z czterema na słowo BACK.

Baner z taśmy washi
Baner z taśmy washi

Kolejnym krokiem jest przygotowanie elementów na domek, czyli centralną część kartki. Domek składa się z dwóch warstw dla uzyskania efektu 3D, warstwa z grubego kartonu oraz front z mapy. Ostatnią częścią jest serce z grubego kartonu.

Przygotowane wszystkie części kartki

Ostatnim etapem jest przyklejenie wszystkich elementów. Baner przykleiłam taśmą dwustronną. Przykleiłam sznurki w rogach kartki oraz niektóre literki, aby baner był w odpowiednim miejscu. Część chorągiewek zostawiłam luzem, aby wyglądało bardziej naturalnie.

Podstawę domku z kartonu, mapę oraz serce przykleiłam klejem do papieru.

Przyklejanie baneru
Przyklejanie domku

Kartka Welcome Back jest gotowa! W mojej brakuje jeszcze napisu na drugim banerze, ponineważ do ostatniego momentu nie mogłam się zdecydować czy powinno być BACK czy HOME.

Kartka Welcome back jest gotowa
Struktura 3D kartki Welcome back

Jeżeli szukasz więcej pomysłów na kartki na różne okazje to znajdziesz je w naszej kategorii Kartki.

Leave a Reply