Kartki na Dzień Matki – napisy i szablony do wydrukowania

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Matki, dlatego nie mogło u nas zabraknąć pomysłu na kartki. Tym razem to nie tylko inspiracje, lecz także gotowe do wydrukowania szablony kartek oraz ciekawe napisy z dedykacjami. Szablony wystarczy ozdobić według własnego pomysłu i kartki na Dzień Matki są gotowe. Szablony są uniwersalne i mogą z nich skorzystać zarówno dzieci jak i dorośli. Do dzieła!

Kartki na dzień matki

Potrzebne materiały

  • Baza kartki – w zależności od wybranej metody będzie to albo kolorowa kartka z bloku technicznego lub bezpośrednio wydrukowany nasz szablon (do pobrania poniżej)
  • Napisy na kartki – do pobrania poniżej
  • Klej do papieru i klej Magic – w zależności od dodatków, które będziecie przyklejać (np. guziki i pompony trzeba klejem Magic).
  • Nożyczki
  • Ozdoby do kartki – można użyć niemalże wszystkiego. U nas były to: cekiny, taśmy washi, guziki, pompony, kryształki i perełki samoprzylepne, dodatki wycięte ozdobnym dziurkaczem (u nas to listki, kwiatki i motylki).
Kartki na Dzień Matki - napisy i szablony

Napisy na kartki na Dzień Matki do pobrania

Przygotowałam dla Was kilka wzorów napisów w różnych kolorach. Mają ciekawą i oryginalną formę, więc będą stanowić ozdobę każdej kartki 🙂

Jak zrobić kartkę dla mamy?

Aby wykonać kartkę dla mamy należy:

  1. Przygotować bazę kartki z kolorowego papieru technicznego
  2. Wydrukować i wyciąć napis
  3. Ozdobić kartkę. Do tego można użyć niemalże wszystkiego: taśm washi, guzików, pomponów, perełek, ozdób wyciętych wycinaczem (u nas to listki, kwiatki i motylki).

Kartki na Dzień Matki – szablony do pobrania i wydrukowania

Przygotowałam szablony w dwóch rozmiarach i z różnymi wzorami. Większy po wydrukowaniu wystarczy złożyć w połowie i można zacząć ozdabiać. Jeśli chodzi o mniejszy to najpierw należy przeciąć w połowie, a następnie złożyć. W ten sposób powstaną 2 szablony do dekorowania.

Szablon kartki na Dzień Matki
Szablon kartki na Dzień Matki

Jak zrobić kartkę z szablonu?

Przepis jest bardzo prosty: pobierz i wydrukuj nasze szablony, przygotuj bazę kartki (czytaj: przetnij i złóż na pół) i udekoruj tym co masz na stanie. Wiele naszych pomysłów znajdziesz we wpisie o kartkach na Dzień Babci i Dziadka.

Pomysł na kartkę na Dzień Matki

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Jeśli szukasz więcej pomysłów na kartki DIY to znajdziesz je w sekcji Kartki.

Natomiast nasze pomysły na prezenty DIY dla Mamy są zebrane w sekcji Pomysł na prezent dla niej.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Bądź na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Leave a Reply