Jak zrobić pompom na widelcu?

Jak zrobić pompon na widelcu

Pompon na widelcu to jest super zabawa, gdyż jest prosty w wykonaniu i bardzo szybko powstaje. Pompony na widelcu mogą robić również dzieci z niewielką pomocą dorosłych. Mamy dla Ciebie film instruktażowy oraz instrukcję opisową. Dodatkowo zapraszamy do naszego porównania 3 metod robienia pomponów.

🇬🇧 English version: How to make pom pom on a fork?

Pompom na widelcu

Jak zrobić pompon na widelcu – film instruktażowy

Pompon na widelcu

Bardzo łatwy do wykonania pompon. Jest idealny do zabaw z dziećmi i wciągnięcia ich w świat DIY. Przykład wykonania kurczaka na podstawie takiego widelcowego pompona jest tutaj.

  1. Rozpocznij od nawijania wełny na widelec. Używaj części „zębatej”, tak aby została mała przerwa na początku zębów. Im więcej włóczki nawiniesz tym gęstszy będzie pompom.
  2. Zanim zdejmiesz włóczkę z widelca należy związać włóczkę na środku tworząc kokardę. Przewlecz dodatkowy kawałek włóczki przez otwór w widelcu i zawiąż ciasny supeł.
  3. Teraz możesz zdjąć włóczkę z widelca. Rozetnij nożyczkami pętelki. Pierwsza wersja pompona jest gotowa, choć jeszcze nie wygląda zbyt wyjściowo.
  4. Na koniec pompon idzie do fryzjera, czyli ulubiona część dzieci. Chodzi o to, aby poobcinać wystająca kłaczki i nadać pomponowi ładny okrągły kształt.
Jak zrobić pompony?

Jak zrobić pompona – porównanie metod

Na początku mojej przygody z pomponami szukałam metody idealnie i przygotowałam porównanie 3 metod. W zależności od potrzeb korzystam z pomponów na widelcu, jeśli szybko potrzebuję małych pomponów i z maszynki do pomponów, jeżeli zależy mi na większych pomponach 🙂

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeżeli szukasz więcej pomysłów na ozdoby z pomponów to znajdziesz je w sekcji Pompony.

Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na InstagramiePinterest i YouTube.

Leave a Reply