Kolorowe lodowe kule

Kolorowe lodowe kule to super zimowa przygoda

Wykorzystaliśmy sprzyjającą zimową aurę na lodową zabawę. Zdarzyło nam się już budować kolorowe iglo, a tym razem mroźne noce wykorzystaliśmy na kolorowe lodowe kule. Wystarczy przygotować barwnik spożywczy, balony i brać się do roboty 🎈🎈🎈.

🇬🇧 English version: How to make color ice balls

Będziesz potrzebować

  • Balony 🎈🎈🎈
  • Barwnik spożywczy
  • Kran z wodą
  • Mroźną zimę – potrzebny będzie porządny mróz, ponieważ kule są dosyć duże. Moim zdaniem warto próbować, gdy przez 2-3 noce będzie poniżej -8°C.

Jak zrobić kolorowe lodowe kule

Przygotuj balony i barwnik spożywczy. Jeśli masz barwniki w proszku to warto użyć gumowe rękawiczki, gdyż ciężko jest uniknąć dotknięcia barwnika, a ten ciężko z palców schodzi.

Do suchego balona wrzuć/wkropl odrobinę barwnika.

Następnie zamontuj balon na kranie, odkręć wodę, napełnij i na koniec zawiąż balon. Nie da się napełnić balonu konewką, gdyż jest za mało rozciągliwy. Tylko ciśnienie wody w kranie pozwala na napełnienie balonu wodą.

Wystaw balon na dwór i czekaj aż zamarznie. Nie mamy jeszcze dużo danych jeśli chodzi o czas zamarzania. Bazując na doświadczeniach z iglo i z kulami wydaje się, że 2 noce przy mniej niż -5°C to minimum. Będziemy podejmować kolejne próby i aktualizować wpis o nowe doświadczenia 🙂

Po zamarznięciu trzeba zerwać balon i można cieszyć się z pięknych kolorowych lodowych kul.

Kolorowe lodowe kule

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Pomysły na zimowe DIY są w sekcji Zima. Zapraszam również do przeczytania i obejrzenia jak zrobić kolorowe iglo 🙂

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Leave a Reply