przebranie Raya i ostatni smok

Jak zrobić przebranie Raya z ubrań z wyprzedaży

W tym roku córka zwlekała z decyzją o przebraniu do ostatniej chwili. Gdy dzień przed balem karnawałowym wybrałyśmy się na zakupy stroju Maribel z Magicznego Encanto, okazało się, że w żadnym sklepie H&M w Warszawie nie ma rozmiaru :/ I tak nasze plany pójścia na łatwiznę i zakupu gotowca spaliły na panewce. Trzeba było szybko ratować sytuację, więc rzuciłyśmy się na poszukiwania ciuchów, z których mogłybyśmy łatwo zrobić przebranie. W tym poście pokażę jak w jeden wieczór przerobiłam ubrania z wyprzedaży w przebranie Raya i ostatni smok 🐉.

🇬🇧 English version: How to make Raya and the Last Dragon costume

przebranie Raya i ostatni smok

Z czego zrobić przebranie Raya

Wszystkie ubrania kupiłyśmy na wyprzedaży w sklepie H&M.

👖Elementem, który robi tutaj największą furorę, są brązowe skórzane spodnie. Gdyby nie one, nie zdecydowałabym się na robienie tego przebrania. Wykorzystałam je do wielu elementów stroju. Spodnie są z działu dziecięcego i kosztowały 35zł.

👖Dziecięce oliwkowe szerokie spodnie za 20zł.

👚 Damski żółty top za 20zł.

👗 Damska czerwona sukienka za 20zł

🟡 Podkładka pod talerz pochodzi z naszych domowych zasobów i kupiliśmy ją w dwupaku w Pepco za parę złoty dawno temu.

Ciuchy z wyprzedaży na przebranie Raya i ostatni smok

Elementy przebrania Raya i ostatni smok

przebranie Raya i ostatni smok

🦺 Kamizelka, pas, opaski na ręce i ochraniacze nogi imitujące buty powstały ze skórzanych spodni. Spodnie pocięłam na 4 części. Z góry zrobiłam kamizelkę, a z nogawek pozostałe elementy. Było dużo prucia i trochę szycia, ale było warto :).

👖 Oliwkowe spodnie to jedyna rzecz, która nie wymagała przeróbek. Muszę przyznać, że wyjątkowo mi się nie podobają, ale do przebrania pasują idealnie 😁.

👚 Top udało nam się kupić niemalże idealny, trzeba było tylko minimalnie skrócić ramiączka.

👘 Peleryna powstała z czerwonej sukienki tuby. Sukienki chyba szukaliśmy najdłużej, bo nie byłam pewna jak zrobić pelerynę, a szkoda mi było wydawać 80zł na coś co trzeba pociąć bez gwarancji sukcesu. Ostatecznie wykonanie peleryny okazało się niezwykle proste. Wystarczy spruć jeden szew po długości sukienki. Następnie przyszyłam guzik z jednej strony i zrobiłam nożyczkami dziury po drugiej stronie.

👒 Słomkowy kapelusz Rai zrobiłam z podkładki pod talerz. Wystarczy rozciąć od brzegu do środka, następnie nałożyć na siebie brzegi formując stożek i zszyć. Dodatkowo przyszyłam gumkę, aby kapelusz nie spadał. Córka ma blond włosy, więc dodatkowo użyłam peruki z włóczki, którą zrobiłam kilka lat temu do przebrania Vaiany.

Przebranie Raya i ostatni smok

Sprawdź inne nasze sekcje

👉 Więcej pomysłów na przebrania to znajdziesz w sekcji Przebrania.

👉 Natomiast jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

👉 Wiele pomysłów na ozdoby różnego gatunku i koloru znajdziesz w sekcji Ozdoby.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Leave a Reply