Łódki z kamieni i szkiełek

Morskie obrazki z kamyków i szkiełek

Od małego fascynowały mnie kolorowe szkiełka oszlifowane przez morze. Zbierałam jak największe skarby, ale nigdy nie przetrwały dłużej niż wakacyjna przygoda. Teraz doczekały się swoich 5 minut i uświetniły morskie obrazki z kamyków i szkiełek. Szczególnie polecam jako aktywoność z dziećmi, które mogą brać udział w cały procesie wytwórczym od zbierania materiałów do tworzenia swoich autorskich kompozycji.

Materiały

  • Szkiełka, kamyki, patyki znalezione nad morzem
  • Ramka
  • Klej
Materiały na morską ramkę

Przygotowanie i zbieranie materiałów 

Podejścia do tematu są dwa, a właściwie trzy 🙂

  1. Najpierw można zebrać kamyki i szkiełka i następnie stworzyć z nich kompozycję. Opcja spontaniczna jest szczególnie wskazana dla dzieci, bo mogę popuścić wodze fantazji. 
  2. Można zacząć od wymyślenia co się chce zrobić i szukać pasujących materiałów.  Przy tym wariancie trudno jest się później uwolnić od obrazów, które się widziało i stworzyć coś zupełnie nowego.
  3. Trzecia opcja, która stanowi połączenie dwóch poprzednich. Czyli na wstępie już wiesz co mniej więcej chcesz zrobić i zbierasz do tego materiały, ale gromadzisz ich trochę więcej. W domu patrzysz co możesz zrobić.
Morze bałtyckie

Inspiracje

Inspiracje czerpałam z Pinterest. Najbardziej marzyła mi się latarnia morska i ogon wieloryba, ale nie trawiłam na odpowiednie kamienie i szkiełka. Te które udało mi się wykonać bazowały na: zatoka z łódkami, mewy na falochronie, krab.

Dla dzieci fajne są: żółw, ośmiornice, rybki.

Moja córka sama zrobiła poniższy obrazek. Ciekawostką jest, że również sama znalazła duże żółte szkiełko. Obrazek nosi tytuł „Robaczki przy pracy”.

Robaczki przy pracy

Wykonanie 

Najpierw na sucho szukasz najlepszej kompozycji i optymalnych kamieni do jej wykonania. Jeśli pracujesz z patykami to możesz je trochę przyciąć, aby idealnie pasowały.

Gdy już jesteś zadowolony/a z wyglądu obrazka to przystąp do przyklejania. Następnie pozostaw do wyschnięcia.

Morskie obrazki z kamyków i szkiełek są gotowe 🙂 Teraz już tylko powieś na ścianie lub postaw na komodzie.

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi w Montessori lub Inne.

Natomiast inne ozdoby i dekoracje znajdziesz w sekcji Ozdoby.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Jedna myśl na temat “Morskie obrazki z kamyków i szkiełek

Leave a Reply