Od małego fascynowały mnie kolorowe szkiełka oszlifowane przez morze. Zbierałam jak największe skarby, ale nigdy nie przetrwały dłużej niż wakacyjna przygoda. Teraz doczekały się swoich 5 minut i uświetniły morskie obrazki z kamyków i szkiełek. Szczególnie polecam jako aktywoność z dziećmi, które mogą brać udział w cały procesie wytwórczym od zbierania materiałów do tworzenia swoich autorskich kompozycji.
Materiały
- Szkiełka, kamyki, patyki znalezione nad morzem
- Ramka
- Klej
Przygotowanie i zbieranie materiałów
Podejścia do tematu są dwa, a właściwie trzy 🙂
- Najpierw można zebrać kamyki i szkiełka i następnie stworzyć z nich kompozycję. Opcja spontaniczna jest szczególnie wskazana dla dzieci, bo mogę popuścić wodze fantazji.
- Można zacząć od wymyślenia co się chce zrobić i szukać pasujących materiałów. Przy tym wariancie trudno jest się później uwolnić od obrazów, które się widziało i stworzyć coś zupełnie nowego.
- Trzecia opcja, która stanowi połączenie dwóch poprzednich. Czyli na wstępie już wiesz co mniej więcej chcesz zrobić i zbierasz do tego materiały, ale gromadzisz ich trochę więcej. W domu patrzysz co możesz zrobić.
Inspiracje
Inspiracje czerpałam z Pinterest. Najbardziej marzyła mi się latarnia morska i ogon wieloryba, ale nie trawiłam na odpowiednie kamienie i szkiełka. Te które udało mi się wykonać bazowały na: zatoka z łódkami, mewy na falochronie, krab.
Dla dzieci fajne są: żółw, ośmiornice, rybki.
Moja córka sama zrobiła poniższy obrazek. Ciekawostką jest, że również sama znalazła duże żółte szkiełko. Obrazek nosi tytuł „Robaczki przy pracy”.
Wykonanie
Najpierw na sucho szukasz najlepszej kompozycji i optymalnych kamieni do jej wykonania. Jeśli pracujesz z patykami to możesz je trochę przyciąć, aby idealnie pasowały.
Gdy już jesteś zadowolony/a z wyglądu obrazka to przystąp do przyklejania. Następnie pozostaw do wyschnięcia.
Morskie obrazki z kamyków i szkiełek są gotowe 🙂 Teraz już tylko powieś na ścianie lub postaw na komodzie.
Sprawdź inne nasze sekcje
Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi w Montessori lub Inne.
Natomiast inne ozdoby i dekoracje znajdziesz w sekcji Ozdoby.
Śledź nas w mediach społecznościowych
Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebooku, śledź nas na Instagramie i Pinterest.
Cześć! Wytenteguj to blog tworzony przez dwie pasjonatki DIY – Iwonę i Kamilę. Ten tutorial przygotowałam dla Ciebie ja – Iwona.
Wszystkie tutoriale tworzymy z pełnym zaangażowaniem starając się, by były ciekawe, przejrzyste i inspirowały do samodzielnego wykonania. Jeśli chcesz, możesz w zamian podarować nam wirtualną kawkę. Będzie nam bardzo miło. Dziękujemy 😀
Jedna myśl na temat “Morskie obrazki z kamyków i szkiełek”