Spódniczka TUTU bez szycia

Sezon karnawałowy czas zacząć. W przebraniach dla dziewczynek najlepiej sprawdza się spódniczka TUTU, która nada przebraniom efekt WOW 🙂

Wielką zaletą spódniczki TUTU jest łatwość wykonania oraz fakt, że nie wymaga szycia, a także niska cena (wszystkie materiały to ok. 15zł).

Wadą jest to, że po całym dniu noszenia spódniczka się gniecie i przed kolejnym użyciem trzeba poświęcić trochę czasu na doprowadzenie tiulu do formy.

Przedszkole narzuciło motyw narodowy, dlatego moje TUTU jest biało-czerwone.

Przykład TUTU w innym kolorze możecie znaleźć we wpisie o przebraniu tygrysa tutaj.

Materiały

 • Tiul w rolkach 15cm x 9m. Ilość rolek zależy od rozmiaru spódniczki, dla małych dzieci wystarczą 4 rolki, dla większych 5. Tiul można znaleźć na Allegro po wpisaniu „tiul 15cm”.
 • Guma 0,5m, szerokość 1cm
 • Nożyczki
 • Centymetr

Wykonanie

Odmierzyć i związać na supeł gumkę, najlepiej od razu na modelce.

Odmierzyć odpowiednią długość i pociąć tiul na równe kawałki. Długość zależy od rozmiaru spódniczki. Dla małych dzieci (2-3 lata) dobre będą 50 cm odcinki (wtedy wystarczą też 4 rolki tiulu), dla starszych (4-5 lat) polecam 75 cm (wtedy lepiej użyć 5 rolek, ja próbowałam nawet na 6 rolkach, ale dużo tiulu zostało).

Rozpocząć „montowanie” tiulu na gumce. Najlepiej umieścić gumkę np. na krześle, aby się nie ruszała. Należy uważać, aby gumki za bardzo nie rozciągnąć, ponieważ kolejne warstwy tiulu utrzymają rozciągniecie i spódniczka stanie się za duża i nieelastyczna.

 1. Zgiąć odcinek tiulu na pół
 2. Pętelkę przytrzymać na gumce, tak aby powyżej gumki znajdowała się kilkucentymetrowa pętelka
 3. Końce tiulu przenieść na górę pod gumką
 4. Końce tiulu przegiągnąć przez pętelkę
 5. Przeciągnąć ku dołowi aż do uzyskania ładnego supełka
 6. Kontynuować aż do zapełnienia całej gumki
 7. Zdjąć z krzesła i wyrównać

Spódniczka TUTU jest gotowa!

Spódniczka tutu

Po całym dniu w przedszkolu spódniczka TUTU jest mocno pognieciona. Wystarczy rozprostować palcami pasma tiulu i strój odzyskuje wcześniejszy szyk.

Przebranie tygrysa ze spódniczką TUTU.

Gotowe przebranie tygrysa