Sześciokątna ramka z chrobotkiem

Sześciokątna ramka z chrobotkiem – łatwa i nowoczesna

Po przygodzie z lasem w słoiku kilka kłaczków chrobotka leżało na parapecie i co jakiś czas puszczało do mnie oko jakby namawiając mnie do działania. Zbieg okolicznosci sprawił, że na blogu haart.pl wśród pomysłów na dzień babci mignęła mi ramka z chrobotkiem. Podążyłam tym tropem i postanowiłam sama skonstruować ramkę i to najlepiej sześciokątną.  W ten sposób powstała sześciokątna ramka z chrobotkiem z patyczków.

Materiały na sześciokątną ramkę z chrobotkiem reniferowym

  • Chrobotek reniferowym – 50g jest wystarczające do ramki z małych patyczków do lodów. Chrobotka możesz kupić na Allegro lub w marketach budowlanych z działem z roślinami.
  • Patyczki do lodów 
  • Karton 
  • Klej Magic
Materiały na sześciokątną ramkę z chrobotkiem

Wykonanie sześciokątnej ramki z patyczków do lodów 

Ramka składa się z kilku warstw sklejonych patyczków do lodów. Każda warstwa to 3 patyczki układane na zmianę. Aby uzyskać kształt sześciokąta foremnego, boki muszą być parami równoległe. Dlatego rozpocznij od ułożenia figury na sucho, a gdy już osiągniesz pożądany kształt to przejdź do sklejania na końcówkach patyczków. Ilość warstw zależy od Twoich preferencji odnośnie grubości, moja ramka ma 8 warstw.

Następnie wytnij podstawę z kartonu i przyklej do dolnej warstwy patyczków. 

Przygotowanie i przyklejenie spodu ramki

Co to jest chrobotek reniferowy?

Chrobotek reniferowy jest ciekawym przypadkiem, ponieważ to wcale nie jest mech jak niektórzy go opisują, lecz porost. Te które możemy kupić w Polsce pochodzą głównie ze Skandynawii. Więcej o chrobotku możesz przeczytać na Wikipedii. Chrobotek często jest sprzedawany wraz z igliwiem i innymi cześciami poszycia, dlatego należy go oczyścić przed wykorzystaniem.

Przyklejanie chrobotka

Na koniec najprzyjemniesza część, czyli przyklejania chrobotka. Zacznij od przyklejania najładniejszych fragmentów, a następnie ukrywaj prześwity mniej okazałymi kłaczkami.

Sześciokątna ramka z chrobotkiem reniferowym jest gotowa. Możesz postawić ją na półce lub przykleić do ściany taśmą dwustronną.

Sześciokątna ramka z chrobotkiem
Sześciokątna ramka z chrobotkiem

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeżeli szukasz więcej pomysłów na prezent dla niej to znadziesz je w naszej sekcji Pomysł na prezent dla niej.

Natomiast jeśli szukasz pomysłów na prezent dla Babci i Dziadka to znadziesz je w naszej sekcji Pomysł na prezent dla Babci i Dziadka.

Wiele pomysłów na ozdoby różnego gatunku i koloru znajdziesz w sekcji Ozdoby.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY dla dzieci, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pintereście.

Leave a Reply