Bukiet tulipanów dla Nauczyciela

Nigdy Dzień Nauczyciela nie cieszył mnie tak jak w tym roku, a to za sprawą projektu „Bukiet tulipanów”. Tulipany może są mało jesiennymi kwiatami, natomiast dobrze nadają się do papierowej wyklejanki, którą postanowiłam zaproponować jako tegoroczny prezent dla Pań Wychowawczyń zamiast tradycyjnych kwiatków.
Jest to specjalny bukiet, w którego powstanie miały wkład wszystkie dzieci w grupie wraz z rodzicami. Nasze Panie były zachwycone, a dzieci bardzo podekscytowane, że miały swój udział.

Materiały na jeden bukiet tulipanów

  • Kolorowe kartki do drukarki – liczba kwiatków (dzieci) podzielona przez 2. Przy 25 dzieciach były to 2 kolorowe bloki rysunkowe. W przypadku, gdy nie ma żadnych strat to wystarczy jeden.
  • Drukarka – opcjonalnie. Najłtwiej jest wydrukować szablony, ale można też wykonać tekturowy szablon i odrysować dla wszystkich – to wersja dla wytrwałych.
  • 1 kartka zielona A4 (łodygi)
  • 1 kartka bloku technicznego A3 (tło)
  • Mazak – opcjonalnie. Ja wydrukowałam życzenia.

Wykonanie

Wydrukowanie szablonów tulipanów.

Przygotowałam szablon pozwalający na wydruk 4 sztuk na kartce. W naszej grupie są 2 Panie, więc na każde dziecko przypadają 2 tulipany. Kolory tulipanów to: jasny i ciemny różowy, żółty, pomarańczowy, czerwony, fioletowy.

Rozdanie kartek dzieciom

Każde dziecko w domu koloruje i podpisuje tulipany. Rodzice wycinają i przynoszą gotowe. To tak w teorii, w praktyce to kilkanaście maili wyjaśnień, przypominania, itp. U nas skuteczność była duża, otrzymałam 24 z 25 tulipanów.

 

Składanie bukietu

Cześć najprzyjemniejsza, czyli składanie bukietu:

  • Najpierw przymiarka rozmieszczenia
  • Następnie przyklejanie piętro po piętrze, najpierw łodygi potem główki.
  • Na końcu kotylion zwieńczający dzieło i gotowe!

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej inspiracji na grupowe projekty DIY na Dzień Nauczyciela to znajdziesz je tutaj.

Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi w Montessori lub Inne.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na InstagramiePinterest i YouTube.

Jedna myśl na temat “Bukiet tulipanów dla Nauczyciela

Leave a Reply