Dzianinowa czapka smerfetka dla dziecka

Sezon czapek rozpoczęty! Tej jesieni postanowiłam uszyć moim maluchom czapki smerfetki. W internecie znalazłam darmowy wykrój i prostą instrukcję, a na dnie szafy piękne dzianiny. Czapkę szyje się bardzo szybko, a wykonanie jest tak proste, że idealnie nadaje się na pierwszy w życiu uszytek. Czapka smerfetka wygląda równie ciekawie na głowie dziewczynki, jak i chłopczyka. Zresztą zobaczcie sami 😊

Co będzie potrzebne do uszycia czapki smerfetki?

  • darmowy wykrój od Heidi&Finn. Jest tam również tutorial po angielsku ze zdjęciami
  • dzianina w ulubiony wzór
  • nożyczki
  • maszyna do szycia
  • papier do pieczenia 😁

Jak uszyć czapkę smerfetkę?

Po wydrukowaniu wykroju, połączeniu elementów w całość i wybraniu odpowiedniego rozmiaru (warto wziąć mniejszy) przeniosłam wykrój na papier do pieczenia.

Następnie wykrój przypięłam szpilkami do dzianiny złożonej na pół i wycięłam poszczególne elementy. Warto zaznaczyć, że zapas na szwy jest już uwzględniony.

W kolejnym kroku złożyłam górną część czapki na pół, prawymi stronami do siebie i przesyłam boki (łącznie z łukami do ich wierzchołków).

Po przeszyciu boków materiał ponownie złożyłam prawymi stronami do siebie, ale w taki sposób, aby te przeszycia znalazły się pośrodku. Następnie przeszyłam cały łuk, który powstał.

Wycięty pasek złożyłam na pół, prawymi stronami do siebie i przeszyłam. Następnie odwróciłam prawa strona na zewnątrz i złożyłam na pół, lewymi stronami do siebie. Przypięłam szpilkami do górnej części czapki w taki sposób, aby wzór na dzianinie się zgadzał pomiędzy górną i dolną częścią czapki i przeszyłam.

Całość od momentu wydrukowania wykroju do uszycia czapek zajęła mi maksymalnie pół godziny. Czapka jest super, idealnie nadaje się na chłodniejsze, jesienne dni. Bardzo polecam 😊

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli lubisz szyć i szyjesz dla dzieci, zajrzyj do sekcji DIY na maszynie po kilka ciekawych wykrojów i tutoriali.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Leave a Reply