Gablotka z wakacyjnymi pamiątkami

Teraz, gdy po lecie jesteśmy naładowani wakacyjną energią, warto zatroszczyć się o utrwalenie wakacyjnych wspomnień. Gdy za oknem na stałę zagości słota i plucha, a dzień będzie krótki, chętnie będziemy wracać do bestroskich i słonecznych chwil. Gablotka z wakacyjnymi pamiątkami idealnie sprawdzi się w tej roli.

Materiały

 • Pamiątki z wakacji, wszystko co udało się zebrać i przywieźć. Mogą to być np. muszelki, kamyki, piasek, monety, bilety, karty wstępu, mapy, ulotki.
 • Zdjęcia z wakacji
 • Ramka/Gablota
 • Klej
 • Opcjonalnie drukarka i papier fotograficzny

Wykonanie

Najbardziej pracochłonne jest wykonanie nazwy miejscowości i kraju ze zdjęciami jako wypełnieniem. Tutaj możliwości są dwie. Pierwsza to klasyczne wywołanie zdjęć i wycięcie z nich liter. Jest to metoda dość żmudna w wykonaniu i wymaga dużej precyzji w wycinaniu liter. Ja się zdecydowałam na drugi sposób, a mianowicie przygotowanie liter w wersji elektronicznej i wydrukowanie gotowego napisu. Ta opcja wymaga posiadania drukarki i papieru fotograficznego. Wykonanie samego napisu jest dosyć proste z wykorzystaniem PowerPointa.

 • Napisać nazwę miejscowości i kraju
 • Dobrać rozmiar czcionki, tak aby wypełniał cały slajd (wielkość czcionki będzie zależęc od długości napisu)
 • Zaznaczyć jedną literę, przy użyciu prawego przycisku myszy wyświetlić menu i wybrać 'Formatuj kształ’.
 • Następnie 'Opcje tekstu’, 'Wypełnienie tekstu’, 'Wypełnienie obrazem lub teksturą’, 'Wstaw obraz z’, 'Plik…’ i wybrać odpowiednie zdjęcie.
 • Powtórzyć dla każdej litery. Można też wstawić jedno zdjęcie dla wszystkich liter, wtedy zamiast zaznaczać jedną literę, należy zaznaczyć cały wyraz.
 • Wydrukować na papierze fotograficznym. Jakoś wydruku zależy od drukarki. Na moim wydruku widać charakterystyczne dla drukarki atramentowej pasy, ale jest to widoczne tylko z bliska. Gdy się patrzy na gotową pracę, to ten nieporządany efekt nie rzuca się w oczy.
Litery z tłem ze zdjęć

Następnym krokiem jest stworzenie kompozycji z pamiątek. Warto wypróbować kilka układów i po osiągnięciu tego najbardziej pożądanego rozpocząć przyklejanie (ja wykorzystałam niezawodny klej Magic).

Nałożyć szklany front i zamknąć zatrzaskami. Gablotka z wakacyjnymi pamiątkami jest gotowa! Teraz wystarczy zamontować ją na ścianie i pozwolić, aby wakacyjne wspomnienia ocieplały chłodne, zimowe dni.

Znalezione na Pinterest.

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej pomysłów na prezent dla niej to znadziesz je w naszej sekcji Pomysł na prezent dla niej.

Wiele pomysłów na ozdoby różnego gatunku i koloru znajdziesz w sekcji Ozdoby.

Natomiast jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi w Montessori lub Inne.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Leave a Reply