Kartki urodzinowe z balonami

Kartki urodzinowe z balonami

W przedszkolu rozpoczął się sezon na grupowe urodziny. Prezenty kupione, ale zapomniałam o kartkach, dlatego musiałam szybko coś zorganizować. Tak oto zrodził się przepis na łatwe i szybkie kartki urodzinowe z balonami.

Materiały

  • Baza na kartkę, czyli arkusz papieru technicznego
  • Kolorowe papiery, czyli wszystko co masz pod ręką, a jak nie masz nic to weź kolorowe strony z czasopism
  • Sznurek (opcjonalny, choć fajnie wykańcza całość)
  • Ołówek
  • Nożyczki
  • Klej
Kartki urodzinowe - materiały

Wykonanie

Zacznij od przygotowania bazy kartki, czyli odmierz i podziel arkusz papieru technicznego, analogicznie jak dla kartek wielkanonych.

Następnie przygotuj szablon balonika. Wystarczy narysować go na kartonie i wyciąć, mój ma ok. 3cm. Dzięki temu wszystkie balony będą miały ten sam kształt. Teraz powiel szablon balonika na kolorowych papierach i wytnij. Przygotuj około 10 kolorowych baloników. Ja mam ich trochę więcej, ponieważ potrzebowałam ich na 2 kartki.

Kartki urodzinowe - wykonanie

W kolejnym kroku stwórz kompozycję balonów, najpierw przećwicz na sucho, a gdy osiągniesz zadawalający efekt to zacznij przyklejać.

Kartki urodzinowe - wykonanie

W mojej kompozycji nadal czegoś brakowało, więc dołożyłam 2 baloniki na wierzchu. Od razu wyglądają dużo lepiej. Użyłam jednego filcowego balonu licząc na delikatny efekt 3D.

Kartki urodzinowe - wykonanie

Na koniec kolej na sznurek. Początkowo planowałam go narysować cienkopisem, aby było szybciej, ale dodatkowe balony na wierzchu pokrzyżowały moje plany. Postanowiłam dokleić sznurek. Jest to dość kłopotliwe, ale efekt jest wart zachodu. Dla pozostałych balonów dorysowałam cienkopisem, ale wyszło mi to średnio, ponieważ powinny się schodzić do kokardki, a nie do końca kartki. Także nie popełnij tego błędu i zaplanuj miejsce kokardki zanim narysujesz kreski. Na sam koniec kokardka i kartki urodzinowe są gotowe!

Kartki urodzinowe - wykonanie

Inspiracja znaleziona na Pinterest.

Jedna myśl na temat “Kartki urodzinowe z balonami

Leave a Reply