Czapeczka dla noworodka z supełkiem

Dziś zorientowałam się, że wszystkie czapeczki noworodkowe jakie posiadam są typowo dziewczęce, a w brzuszku chłopczyk. Termin za parę dni, więc sprawa dosyć pilna 🙂 Na szczęście udało się znaleźć ciekawy i darmowy wykrój na noworodkową czapeczkę z supełkiem. Przygotowanie wykroju i szycie zajęło mi maksymalnie pół godziny.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o szyciu dla dzieci i darmowych wykrojach, polajkuj nasz fanpage na Facebooku.

Po informacje o rodzajach materiałów, z których szyję i sklepach internetowych, w których się zaopatruję odsyłam w to miejsce.

Serdecznie zachęcam też do odwiedzenia szyciowej grupy na fb SZYCIE-WYKROJE-DIY. To kopania wiedzy o szyciu, a poprzez zadawanie pytań bardziej doświadczonym w szyciu osobom można znaleźć rozwiązania napotkanych przy szyciu problemów.

Materiały

Wykonanie

  • Jak zawsze na początku, drukujemy wykrój i przypinamy go do materiału. Następnie wycinamy dwa kawałki dla górnej części czapki (przód i tył) oraz jeden kawałek na dolną część czapki, przy czym materiał powinien być złożony na pół (na wykroju zaznaczone jest miejsce złożenia materiału). Wykrój zawiera już zapas na szwy.
  • W drugiej kolejności składamy górne części czapki prawymi stronami do siebie i przeszywamy wszystkie krawędzie prócz dolnej. Prostokątny pasek składamy na pół i przeszywamy krótszą krawędź.
  • Następnie górną część czapki odwracamy na prawą stronę. Dolną część czapki składamy wzdłuż dłuższej krawędzi i przypinamy do górnej części czapki w taki sposób, aby jeden ze szwów z górnej części pokrywał się ze szwem dolnej części czapki.
  • Przeszywamy krawędzie i odwracamy dolną część czapki.
  • Na koniec zawiązujemy supełek i częściowo wywijamy dół. Gotowe! 🙂

Leave a Reply