Lampion z jesiennych liści

Jesień daje nam co roku tyle skarbów do wspólnych prac z dziećmi, że w zasadzie ogranicza nas tylko nasza własna wyobraźnia. W dzisiejszym wpisie chciałabym podzielić się z Wami pomysłem na bardzo prostą, ale jednocześnie efektowną ozdobę do domu – lampion z kolorowych liści! Jego ciepłe światełko umili każdy długi, jesienny wieczór spędzony razem na układaniu puzzli czy grach planszowych. Wykonanie lampionów zajęło nam mniej niż pół godziny, a radości z wyszukiwania najpiękniejszych liści na spacerze nie było końca.

Niezbędne materiały

  • Słoik duży lub mały
  • Sznurek jutowy do ozdoby (opcjonalnie)
  • Jesienne, kolorowe liście, najlepiej małe i miękkie
  • Klej Magic, ja kupuję tutaj
  • Pędzelek
  • Nożyczki

Jak wykonać lampion?

Wykonanie lampionu jest dziecinnie proste, dlatego bardzo zachęcam, aby robiły to dzieci w asyście dorosłego lub jeśli są zbyt małe – aby aktywnie pomagały. Bez względu na wiek dzieci razem z rodzicami mogą wybrać się na spacer w poszukiwaniu najpiękniejszych okazów kolorowych liści. W zależności od wielkości wybranego słoika najlepiej, aby były to małe lub średnie liście. Im bardziej kolorowe tym lepiej 🙂 Ważne, aby nie były zbyt twarde, bo wówczas dopasowanie ich do kształtu słoika będzie mocno utrudnione. Im bardziej liść przylega do słoika tym lepiej, choć wszelkie nierówności nie umniejszają ostatecznemu wyglądowi i funkcjonalności lampionu.

W pierwszej kolejności po zgromadzeniu odpowiednich liści należy rozprowadzić pędzelkiem klej Magic na słoiku. Najlepiej robić to stopniowo, przyklejając jednocześnie liście, aby nie doszło do wysuszenia kleju. Można przez chwilę dociskać liście, aby jak najlepiej się przykleiły do słoika. My przyklejaliśmy je w taki sposób, aby występowały pomiędzy nimi odstępy. Jeśli ktoś preferuje, można je układać w taki sposób, aby na siebie nachodziły. Ogonki listków można poucinać.

Idealnym wykończeniem lampionu jest kokardka ze sznurka jutowego w górnej części słoika, tuż przy ząbkach na nakrętkę. Słoik z przyklejonymi liśćmi należy pozostawić na pewien czas do wyschnięcia kleju.

Na koniec pozostało już tylko umieścić podgrzewacz w słoiku i cieszyć się jesiennym klimatem 🙂

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz inspiracji na prace z jesiennych skarbów, koniecznie zajrzyj do tego wpisu:

Leave a Reply