Maska Dali z koralików Hama

Maska Dali z koralików Hama dla fanów serialu „Dom z papieru”

Co począć, gdy skończyło się oglądać ostatni odcinek czwartego sezonu serialu „Dom z papieru”? Nadal nucisz „O bella ciao, bella ciao, bella ciao, ciao, ciao”? Maska Dali z koralików Hama pozwoli pozbierać myśli i będzie pięknie prezentować się na ścianie. To prawdziwa gratka dla fanów serialu, a można ją wykonać zupełnie samodzielnie. W tym poście znajdziesz darmowy szablon, zatem do dzieła!

Maska Dali szablon do koralików Hama

Materiały

  • Koraliki Hama w kolorach: czerwony, czarny, brązowy ciemny, brązowy jasny, kremowy, cielisty oraz karmelowy (ja użyłam złotego)
  • 2 kwadratowe podkładki, które można połączyć
  • Papier do pieczenia oraz żelazko
  • Ramka
  • Szablon do wykonania maski
Maska Dali szablon do koralików Hama

Maska Dali z koralików Hama – wykonanie

Z gotowym szablonem zadanie jest nieco łatwiejsze, choć nadal wymaga skupienia i dużo cierpliwości. Metod na układanie koralików jest kilka, można układać kolorami lub rzędami. Gdy ja układam z gotowego szablonu to preferuję robić to rzędami, czyli rozpoczynam od górnego rzędu i układam koraliki po kolei.

Tym razem nie miałam szablonu i układałam metodą prób i błędów wzorując się na grafikach maski Dali znalezionych w Google. Zaczęłam od twarzy, a właściwie to od brwi i wąsów. Najtrudniej było z kapturem, tak aby całość zmieściła się na 2 podkładkach. W pewnym momencie już miałam rozszerzyć obszar, ale podkładki które mam nie są kompatybilne i nie wyszłoby równo, więc pozostałam przy 2 podkładkach.

Na koniec należy uprasować koraliki przez papier do pieczenia i gotowe!

Wyprasowana maska Dali

Maska Dali idealnie będzie wyglądać w czarnej ramce. Tło może być białe lub może być to imitacja policyjnej miarki do robienia zdjęć osobom zatrzymanym. Policyjne tło możesz pobrać poniżej, nie jest ono zwymiarowane, za to idealnie pasuje do maski wykonanej na podstawie mojego szablonu.

Maska Dali z koralików Hama

Bella ciao

Czy wiesz, że piosenka Bella ciao to włoska pieśń, która została stworzona około 1942 przez włoskich partyzantów antyfaszystowskich? Nie wiadomo, kto był autorem słów, natomist melodia została zapożyczona z innej pieśni ludowej. Obecnie jest znana jako pieśń antyfaszystowska i zdaża się, że jest śpiewana przez opozycję we włoskim parlamencie.

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej pomysłów na ozdoby różnego gatunku i koloru znajdziesz w sekcji Ozdoby.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Jedna myśl na temat “Maska Dali z koralików Hama dla fanów serialu „Dom z papieru”

Leave a Reply