Naturalne ozdoby na choinkę z orzechów, szyszek i żołędzi

Dziś w ruch poszły nasze jesienne zapasy szyszel, żołędzi, orzechów włoskich, buczyn i owoców ambrowca. Szyszkom przykleiłyśmy z dziewczynkami brokat, orzechy i żołędzie pomalowałyśmy na złoto, a owoce ambrowca i buczyny potraktowałam złotym sprayem. W ten sposób powstały naturalne ozdoby na choinkę z orzechów, szyszek i żołędzi.

O istnieniu ambrowca dowiedziałam się całkiem niedawno, gdy przed biurem zobaczyłam niezwykłe kolczaste owoce. Początkowo sądziłam, że to odmiana platanu, ale Google podpowiedział, że to ambrowiec balsamiczny. Testowo 2 kulki zrobiłam na złoto i wskoczyły na choinkę. Mam jeszcze kilka, które czekają na kolejne projekty.

🇬🇧 English version: Natural Christmas tree decorations made of cones, nuts and acorns

Potrzebne materiały

  • Szyszki, żołędzie, orzechy włoskie, buczyny i owoce ambrowca
  • Złota farba akrylowa i pędzelek – opcjonalnie może być złota farba w sprayu, jednakże orzechy włoskie łatwiej pomalować farbą akrylową niż dokładnie pokryć farbą w sprayu.
  • Sznurek
  • Klej na gorąco
  • Nożyczki
Szyszki, żołędzie, orzechy włoskie, buczyny i owoce ambrowca

Złote orzechy włoskie i żołędzie

Złota farba akrylowa bardzo ładnie kryje orzechy włoskie. Wystarczy tylko jedna warsta i już orzechy świetnie wyglądają. Natomiast żołędzie nawet po 2 warstwach wyglądają średnio i widać smugi, może warto pomalować 3 warstwy. My poprzestałyśmy na dwóch. Dodatkowo część czapeczek pomalowałam na biało, jednak zdecydowanie wolę naturalne czapeczki. Czapeczki trzeba przykleić klejem na gorąco.

Zawieszki są zrobione ze sznurka jutowego, orzechom sznurek przykleiłam klejem na gorąco.

Brokatowe szyszki

Najpierw na każdą łuskę szyszki naniosłyśmy z córką klej, a następnie sypałyśmy brokatem. Warto mieć dwa naczynia i na zmianę posypywać szyszkę tym brokatem, który spadnie, gdyż za pierwszym razem ciężko jest dokładnie pokryć szyszkę.

Buczyny i owoce ambrowca

Owoce ambrowca i buczyny potraktowałam złotym sprayem i zawiesiłam na choince. Trochę giną w odmętach pozostałych ozdób, więc chyba znajdą swoje miejsce w innych świątecznych projektach 🙂

Naturalne ozdoby na choinkę z orzechów, szyszek i żołędzi

Sprawdź inne nasze sekcje

👉 Jeśli szukasz więcej pomysłów na weselne DIY to znajdziesz je w sekcji Boże Narodzenie.

👉 Tutoriale na kalendarze adwentowe są tutaj. Mamy również pomysły na zadania do kalendarza adwentowego, które możesz pobrać i wydrukować.

👉 Pomysły na kartki bożonarodzeniowe znajdziesz tutaj.

👉 Pomysły na ozdoby choinkowe są tutaj.

👉 Wszystkie inne pomysły na bożonarodzeniowe DIY, w tym na stemple z ziemniaków czy zawieszki prezentowe są tutaj.

👉 Natomiast jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na InstagramiePinterest i YouTube.

Leave a Reply