Morskie obrazki ze szkiełek

Obrazki ze szkiełek, czyli pomysł na utrwalenie wakacyjnych wspomnień

Rok temu zaczęła się moja przygoda z morskimi obrazkami z kamyków i szkiełek. W te wakacje nie mogłam się powstrzymać przed zbieraniem kolejnych szkiełek na plaży, tym bardziej że pogoda sprzyjała spacerom. Dodatkowo zaraziłam dzieci moją szkiełkową pasją, także tym razem zbierałyśmy już we trzy. Tegoroczne obrazki ze szkiełek przedstawiają żaglówkę, kotwicę, syrenkę oraz spontaniczny napis Bye July :).

Materiały na obrazki ze szkiełek

  • Szkiełka i patyki znalezione nad morzem
  • Ramka
  • Sznurek
  • Klej
Ramki, klej i morskie skarby

Jak zrobić obrazki ze szkiełek?

Podstawą obrazków są szkiełka oszlifowane przez morze, im więcej się ich zbierze tym łatwiej jest potem dopasować je do wymarzonej kompozycji. Z małych szkiełek można ułożyć niemalże wszystko, ale potrzeba ich bardzo dużo, aby otrzymać porządany kształt. Z drugiej strony dużych szkiełek potrzeba mniej, ale trudniej je dopasować. W tym roku ponownie chodziła mi po głowie latarnia morska oraz dodatkowo jednorożec, ale ostatecznie zdecydowałam się na żaglówkę, kotwicę i syrenkę.

Na początek należy przygotować ramkę. W tym celu trzeba ją rozmontować, wyjąć szybkę, włożyć biały karton lub przewrócić ten z kompletu na białą stronę i ponownie złożyć ramkę.

Ramka rozłożona na czynniki pierwsze
Materiały na obrazki ze szkiełek

Gdy już masz pomysł i wizję obrazka to na sucho szukasz najlepszej kompozycji i optymalnych szkiełek do jej wykonania. Jeśli pracujesz z patykami to możesz je trochę przyciąć, aby idealnie pasowały.

Projekt kotwicy

Gdy już jesteś zadowolony/a z wyglądu obrazka to przystąp do przyklejania. Następnie pozostaw do wyschnięcia.

Kotwica ze szkiełek

Żaglówka ze szkiełek

W przypadku żaglówki długo zastanawiałam się jak wykończyć maszt. Początkowo planowałam tylko 2 duże żagle, ale potem miałam wrażenie jakby czegoś brakowało. Dlatego zaczęłam kombinować z flagą na szczycie masztu. Miałam 3 wersje do wyboru: bez niczego, z zieloną i z brązową flagą.

Ostatecznie zdecydowałam się na wersję z brązową flagą 🙂

Żaglówka i kotwica ze szkiełek, patyków i sznurka

Syrenka ze szkiełek

Ostatnim obrazkiem była syrenka. Również w jej przypadku chwilę mi zajęło dojście do końcowej kompozycji, wszystko rozbijało się o rękę i muszelkę 🙂

Syrenka ze szkiełek i muszelek

Morskie obrazki ze szkiełek są gotowe 🙂 Teraz już tylko powieś na ścianie lub postaw na komodzie.

Obrazki ze szkiełek

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej pomysłów na prezent dla niej to znadziesz je w naszej sekcji Pomysł na prezent dla niej.

Wiele pomysłów na ozdoby różnego gatunku i koloru znajdziesz w sekcji Ozdoby.

Natomiast jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi w Montessori lub Inne.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Leave a Reply