Odpimpuj rower dla dziewczynki

Odpimpuj rower dla dziewczynki – łatwo, tanio i efektownie :)

Wiosna już tuż tuż, więc zaraz rozpocznie się sezon rowerowy. Jeśli podobnie jak ja kupiłaś/dostałaś używany rower po chłopcu, a masz córkę to nie masz wyjścia. Odpimpuj rower dla dziewczynki! Moja propozycja jest łatwa, tania i do wykonania wspólnie z dzieckiem.

Uwaga! Zanim zabierzesz się za upiększanie roweru upewnij się, że jest on sprawny technicznie. Sprawdź hamulce, opony, stan łańcucha. Zamontuj światełka z przodu i z tyłu. Cytując Dorę – idolkę dziewczynek „Najważniejsze, aby było bezpieczenie” 🙂

🇬🇧 English version: Pimp a bike for a girl

Odpimpuj rower dla dziewczynki - rower przed
Rower przed metamorfozą

Gdy stan techniczny nie budzi już żadnych wątpliwości można przystąpić do przyjemności. Przyznaję, że część tuningu oparłam o gotowe artukuły: zielone gumowe rączki i różowe wstążki. Wstążki można oczywiście zrobić samemu, ale te dostaliśmy od babci 🙂

Będziesz potrzebować

  • Samoprzylepny papier brokatowy
  • Dziurkacz ozdobny – ja mam duże serce, ok. 4cm. Dobry będzie każdy uniwersalny kształ np. gwiazdka, kółko czy kwiatek. Ważne, aby kształ nie był zbyt szczegółowy, ponieważ dziurkacz może mieć problem z wycięciem finezyjnych kształtów.
  • Nożyczki – opcjonalnie, przydadzą się do wycięcia dodatkowych mniejszych kształtów.
Odpimpuj rower dla dziewczynki - materiały

Odpimpuj rower dla dziewczynki

Wykonanie ozdób jest bardzo proste. Należy wyciąć dużo nalepek w kilku kolorach. Dodatkowo z odpadów można wyciąć nożyczkami dodatkowe kształty.

Teraz już tylko naklejanie serduszek, wszędzie gdzie tylko się da 🙂 Ma być super kolorowo. Zachęcam, aby robić to wspólnie z dzieckiem, nie tylko dlatego, że dzieci uwielbiają naklejki, ale również dlatego, aby mogło poczuć wieź ze swoim nowym rowerem i było dumne z jego nowego, dziewczyńskiego wyglądu.

Odpimpowany rower przed i po
Przed i po

Sprawdź inne nasze sekcje

👉 Więcej pomysłów na outdoorowe aktywności z dziećmi znajdziesz w sekcji W plenerze.

👉 Natomiast jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

👉 Wiele pomysłów na ozdoby różnego gatunku i koloru znajdziesz w sekcji Ozdoby.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Leave a Reply