Podkładki dyskietki z koralików hama

Podkładka dyskietka

Dyskietki części z nas kojarzą się z dzieciństwem i młodością, gdy z wypiekami na twarzy graliśmy w pierwsze gry na komputerze. Inni w ogóle nie wiedzą co to jest, po co to komu i gdzie się wkłada, w takiej sytuacji polecam lekturę na Wikipedii. W czasie zabaw z dziećmi postanowiłam zrobić coś dla siebie i dodatkowo przywołać wspomnienia z dzieciństwa. Tak powstała podkładka dyskietka, a właściwie to cały zestaw podkładek z motywami kilku gier, w które się grało 🙂

Jakie gry będą na Twoich podkładkach?

Podkładki dyskietki z koralików hama

Materiały

Potrzebujesz tylko koraliki hama oraz kwadratową podkładkę. Kolory bazowe to biały, czarny, szary i transparentny, a dodatkowe w zależności od tego co planujesz. Ja użyłam żółtego na pac-mana, czerwonego, zielonego i niebieskiego do tetrisa oraz dodatkoweo fioletowego i brązowego do Prince of Persia.

Materiały na podkładki dyskietki z koralików hama

Szablon

Szablon wykonania dyskietki jest dosyć prosty i ma wymiary 14×14. Jeśli potrzebujesz większą podkładkę to możesz go powiększyć o dodatkowy rząd czarnych koralików po bokach. Pamiętaj o brakującym koraliku w rogu, który imituje charakterystyczne ścięcie dyskietki. Dodatkowo w dolnych rogach oryginalne dyskietki miały dziurki, w te miejsca wstawiłam transparentne koraliki oznaczone na schemacie jasnym błękitnym kwadratem. Dolny kolorowy pasek imituje nagłówek naklejki.

Dystkietka szablon do koralików hama

Podkładka dyskietka – wykonanie

Gdy już masz koraliki, podkładkę i szablon to pozostało ułożyć koraliki. Pamiętaj, aby układać koraliki w lustrzanym odbiciu, ponieważ po uprasowaniu przełożysz wzór na drugą stronę.

Wykonanie dyskietki z koralików hama
Dyskietka Tetris z koralików hama
Dyskietka Pac-man z koralików hama

Kolejny krok to prasowanie wzoru. W tym celu ustaw żelażko na maksymalną moc, koraliki przykryj kawałekiem papieru do pieczenia i wyprasuj. Przejdź kilka razy i sprawdź czy koraliki się połączyły. Jeśli potrzeba po powtórz prasowanie. Nie przesadzaj, bo możesz sprawsować również podkładkę. Jak widać na zdjęciach mojej podkładce to się właśnie przytrafiło 🙂

Dyskietka Pac-man z koralików hama

Po ostygnięciu wzoru zdejmij z podkładki i gotowe!

Dyskietka Pac-man z koralików hama

Zestaw podkładek może być pomysłem na prezent dla fana gier komputerowych.

Podkładki dyskietki z koralików hama

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeżeli szukasz więcej pomysłów na prezent dla niego to znadziesz je w naszej sekcji Pomysł na prezent dla niego.

Wiele pomysłów na ozdoby różnego gatunku i koloru znajdziesz w sekcji Ozdoby.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

2 myśli na temat “Podkładka dyskietka

    1. Rzeczywiście, jeszcze joysticki były przecież 😁 joystick z koralików hama to już jest wyzwanie 😉

Leave a Reply