Obraz "Królowa Fartuszków" z koralików Hama - pomysł na prezent

Pomysł na prezent z koralików Hama

Uwielbiam koraliki Hama za niemalże nieograniczoną możliwość tworzenia najróżniejszych projektów. Układanie koralików stało się naszą weekendową tradycją, dzięki której powstało bardzo wiele dzieł małych i dużych 🙂 Szczególnie fajną cechą projektów z koralików jest możliwość personalizacji obrazków, dzięki czemu to fajny pomysł na prezent. Dlatego, gdy wzięłyśmy udział w wymianie rękodzielników i miałyśmy stworzyć prezent dla Agnieszki z Sielskie Anielskie, to wybór padł na obraz z koralików Hama. Agnieszka to królowa fartuszków, ponieważ szyje prawdziwe cuda 🤩

🇬🇧 English version: Hama beads gift idea

Fartuszek sukienkowy od Sielskie Anielskie

Materiały na obraz z koralików Hama

  • Pomysł na wzór lub szablon. W poszukiwaniu szablonów najlepiej odwiedzić bazę wzorów do haftu krzyżykowego na Pinterest, wpisując w wyszukiwarce „cross stitch pattern”. Nasz wzór pochodzi właśnie z Pinterest.
  • Koraliki Hama – im więcej kolorów tym lepiej, ponieważ można wtedy uzyskać efekt cieniowania i obrazek staje się bardziej naturalny.
  • Kwadratowe podkładki do łączenia – my mamy tylko 4, dlatego musiałyśmy się trochę nagimastykować i tworzyć obraz na raty.
  • Papier do pieczenia
  • Żelazko
  • Klej na gorąco
  • Rama lub deska (u nas była to sklejka 0,5mm)

Pomysł na prezent z koralików Hama

Przygotowania do wykonania prezentu z koralików trzeba zacząć od pracy koncepcyjnej. Przede wszystkim zastanów się jakie sa zainteresowania osoby, dla której tworzysz. Następnie poszukaj wzoru do haftu krzyżykowego w wybranej tematyce. Ogrom wzorów znajdziesz na Pinterest szukając po angielsku „cross stitch pattern”.

Kolejnym krokiem jest ułożenie obrazu z koralików. Przy dużym projektach warto rozłożyć pracę na raty i układać wspólnie z dziećmi 😁

Rodzinne układanie koralików Hama
Krawcowa z koralików Hama

Literki z koralików

Z napisami z koralików jest taki problem, że trzeba je tworzyć w odbiociu lustrzanym, aby po uprasowniu napis był poprawny. Natomiast w odbiciu lustrzanym ciężko się tworzy napisy. Mój sposób na wyjście z tej patowej sytuacji jest taki, że układam literki „normalnie”. Następnie dokładnie przykładam drugą planszę i przekręcamy do góry nogami. W ten sposób na drugiej planszy otrzymuję napis w lustrzanym odbiciu gotowy do uprasowania.

Litery z koralików Hama
Odbicie lustrzane liter z koralików Hama
Odbicie lustrzane liter z koralików

Wykończenie obrazu z koralików Hama

Po uprasowaniu wszystkich elementów należy je przykleić w ramię do obrazów lub na desce/sklejce. Do przyklejenia najlepiej użyć kleju na gorąco.

Prasowanie koralików
Wszystkie elementy obrazu z koralików Hama

Prezent z koralików jest gotowy 🙂

Królowa fartuszków z koralików Hama

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej pomysłów na wzory i inspiracje z koralików Hama to znajdziesz je w sekcji Koraliki Hama.

Warto również zajrzeć do naszej sekcji Ozdoby, gdyż jest tam wiele pomysłów na dekoracje różnej maści 🙂

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

2 myśli na temat “Pomysł na prezent z koralików Hama

Leave a Reply