Małpka w bluzie z kapturem – prosty wzór

Małpka powstała z myślą o małym Rysiu, który zaraz po koniach jest wiernym fanem również i tych zwierzątek. W Internecie jest mnóstwo wzorów na małpki, zarówno darmowych jak i płatnych. Szukałam długo, ale ostatecznie uznałam, że wzór od Klubok pozwoli na stworzenie naprawdę uroczej małki, w dodatku w bluzie z kapturem 🙂

Małpkę robi się naprawdę szybko i przyjemnie, a ponieważ lubię niebieski kolor postanowiłam, że moja będzie mieć niebieskie wdzianko. Trochę zmodyfikowałam wzór, dodając do każdej części po kilka rzędów więcej, aby uzyskać większą maskotkę. Zapraszam do obejrzenia zdjęć!

Małpka - efekt końcowy

Co będzie potrzebne do wykonania małpki?

  • Wzór od Klubok, który można zakupić na stronie Etsy
  • Włóczka – u mnie YarnArt Jeans w kolorach: 70 (brązowy), 16 (niebieski), 05 (kremowy)
  • Szydełko – użyłam rozmiaru 3 mm
  • Bezpieczne oczy
  • Igła do włóczki
  • Kulka silikonowa
  • Nożyczki

Szydełkowa małpka – efekt końcowy

Najtrudniejszym elementem w wykonaniu tej małpki było dla mnie przyszycie mordki. To zadanie wymaga trochę precyzji i skupienia.

Świetnym pomysłem jest ubranie małpki w bluzę z kapturem o dowolnym kolorze. Bardzo dodaje jej uroku. Moja Wiki już zapowiedziała, że też chcę taką małpkę, ale z żółtym kapturem 🙂 Kaptur można małpce założyć na główę i zawiązać troczki, żeby przypadkiem nie zmarzły jej uszy, gdy na dworze hula wiatr.

Poniżej na zdjęciach znajdują się poszczególne elementy, z których składa się maskotka.

Małpka trafiła już w małe rączki swojego właściciela, który jest nią zachwycony. Myślę, że taka małpka jest idealnym pomysłem na prezent dla chłopca (choć pewnie znajdą się też dziewczynki, które lubią małpki). Dajcie znać, czy Wam też się podoba i czy również robiliście małpkę z tego wzoru 🙂

Małpka - efekt końcowy

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej inspiracji dotyczących amigurumi (szydełkowych zabawek) zajrzyj w sekcję Szydełko. W szczególności polecamy zebrę i czekoladowego misia:

Leave a Reply