popcornowy bukiet z goździków

Popcornowy bukiet z goździków na przyjęcie z motywem filmowym

Na wesele w motywem filmowym poza winietkami z popcornem przygotowałam również kwiatowe aranżacje. Popcornowy bukiet z goździków to nic innego jak szklanka włożona do pudełka na popcorn, wypełniona po brzegi goździakami. Prawda, że świetnie się wpisuje w filmową tematykę? 🍿 🍿 🍿

🇬🇧 English version: Carnation popcorn bouquet for a movie theme party

Popcornowy bukiet na przyjęcie z motywem filmowym

Będziesz potrzebować

  • Białe kwiaty – ja zdecydowałam się na goździki, ale fajnie mogą również wyglądać białe hortensje. Kwiaty najbardziej opłaca się kupić na giełdzie kwiatowej, gdyż są tam najświeższe i najtańsze. Wielkość bukietu zależy od rozmiaru pudełka. Ja na stosunkowo mało pudełko wykorzystałam około 10 goździków.
  • Pudełka na popcorn – znalezienie odpowiednich pudełek zajęło mi najwięcej czasu. Dekoracja sali była czarno-złoto i po kilku godzinach poszukiwań udało się znaleźć takie pudełka w sklepie internetowym partybox.pl. Niestety nie są już dostępne, ale ten link pokieruje Cię do wszystkich gadżetów na Hollywood Party. Duża oferta pudełek na popcorn jest również na allegro.
  • Wazony, szklanki lub słoiki – czyli coś do czego można wlać wodę, włożyć kwiaty i schować w pudełku na popcorn.
  • Nożyczki – do obcięcia łodyg do odpowiedniej wysokości
Popcornowy bukiet na przyjęcie z motywem filmowym

Jak zrobić popcornowy bukiet z goździków?

Gdy już zgromadzisz wszystkie potrzebne elementy to sprawa jest bardzo prosta. Musisz tylko odmierzyć odpowiednią długość kwiatka. Najłatwiej to zrobić skracając po trochu, aż do uzyskania odpowiedniej wysokości. Kolejne kwiaty możesz odmierzać od pierwszego.

Kwiaty wkładasz, aż góra pudełka będzie zapełniona tworząc wrażenie górki popcornu. Wielkość bukietu zależy od rozmiaru pudełka. Ja na stosunkowo mało pudełko wykorzystałam około 10 goździków.

Dekoracja sali na przyjęcie z motywem filmowym

Ostatni krok to ustawienie popcornowych bukietów w sali, gdzie będzie odbywać się przyjęcie.

Sprawdź inne nasze sekcje

👉 Jeśli szukasz więcej pomysłów na weselne DIY to znajdziesz je w sekcji Wesele.

👉 Pomysły na walentynkowe DIY są w sekcji Walentynki.

👉 Natomiast jeśli szukasz inspiracji na ozdoby DIY to możesz je znaleźć w sekcji Ozdoby.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na InstagramiePinterest i YouTube.

Leave a Reply