Gotowa ramka z motylkami dla nauczyciela

Ramka z motylkami dla nauczyciela

Jesteśmy w gorącym okresie końca roku szkolnego i podziękowań nauczycielom za ostatni rok pracy z naszymi dziećmi. Dlatego chciałabym Wam przedstawić pomysł na niebanalny prezent, w którego wykonaniu bierze udział każdego dziecko. To ramka z motylkami, gdzie każde dziecko ma swojego motylka, słowo w życzeniach i podpis 🙂

Aktualizacja 2022 🙂

Motylki można również wykorzystać do stworzenia wianka z motylkami. Wszystkie szczegóły znajdziesz w tym wpisie: Wianek z motylkami.

Aktualizacja 2023 🙂

W tym roku u młodszej córce w przedszkolu robiliśmy ramki z motylkami ze zdjęciem grupowym. Ponownie wyszły bardzo fajnie dzięki mobilizacji całej grupy 🙂 Przedstawiam efekty <3

Materiały potrzebne do wykonania ramki

  • Białe kartki do drukarki
  • Ramka – rozmiar w zależności od liczby motylków, ja dwukrotnie korzystałam z ramek 30x40cm.
  • Taśma dwustronna lub klej do papieru
  • Nożyczki
  • Szablon motylków (do pobrania niżej)
Materiały na ramkę z motylkami

Jak zrobić ramkę z motylkami dla nauczyciela

Przygotowanie motylków

Wydrukuj odpowiednią ilość szablonów motylków i rozdaj wszystkim dzieciom, aby w domu pokolorowały.

U nas poza motylkami każde dziecko dostało do napisania jedno słowo z życzeń „Dziękujemy za ten rok i za wspólne dni podczas których razem poznawaliśmy świat” oraz swoje imię.

Zbierz motylki od dzieci i rodziców. To jest nieco podchwytliwe zadanie i może przysporzyć trochę problemów, ale u nas się udało to i Ciebie się uda 🙂

Motylki

Przygotowanie życzeń i podpisów (opcjonalnie)

Możesz się skupić na samych motylkach. Natomiast jeśli chcesz jeszcze dołożyć życzenia i podpisy to są na to 2 rozwiązania. Pierwsze to przyklejenie oryginalnych słów życzeń i podpisów. Druga opcja, ta wybrana przeze mnie, to zeskanowanie wszystkich słów. Obrobienie w nieprostym programie graficznym jakim jest Paint i wydrukowanie całości.

Życzenia

Ramka z motylkami

Ostatnim krokiem wieńczącym dzieło jest przyklejenie motylków na ramkę.

Najpierw przygotuj rozmieszczenie motylków na ramce. Wiele zależy od ilości motylków. Ja miałam 25, co mocno utrudniało mi ich symetryczne ułożenie. Po wielu przymiarkach zdecydowałam się na wersję z postawieniem pustego prawego dolnego rogu, w którym ostatecznie umieściłam podpisy dzieci.

Rozmieszczenie motylków

Gdy już masz opracowaniu układ to przejdź to przyklejania motylków. Ponownie masz 2 opcje: ramka 2D i 3D. W opcji 3D jest dodatkowy krok, w którym  należy zagiąć skrzydełka motylka wzdłuż tułowia i na tułów nakleić taśmę dwustronną.

Następnie przyklej motylki i ewentualnie życzenia oraz podpisy.

Przyklejone motylki

Ramka z motylkami jest gotowa 🙂

Jeśli potrzebujesz więcej ramek to dla pozostałych postępuj analogicznie. Ja przygotowałam 3 ramki, po jednej dla każdej Pani nauczycielki.

Inspiracja znaleziona na Pinterest.

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli poszukujesz więcej pomysłów na prezent dla nauczyciela to wejdź do sekcji Dla Nauczyciela.

Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na InstagramiePinterest i YouTube.

4 myśli na temat “Ramka z motylkami dla nauczyciela

Leave a Reply