Jak zrobić string art

Świąteczny string art – dla dzieci i dorosłych

Świąteczny string art to moje pierwsze podejście do tej techniki 🧵🔨, którą obserwuję już od jakiegoś czasu u Błażej co ty pleciesz 🤩. Zaczęłam z drugoklasistami od prostych wzorów ❄️⭐️🎄, a mimo to efekty są niesamowite. Taki świąteczny string art może posłużyć jako prezent 🎁 lub jako świąteczna dekoracja 🎅.

Poniżej możesz pobrać świąteczne wzory, które przygotowałam dla dzieci na warsztat. Dysponowaliśmy drewnianymi krążkami w dwóch rozmiarach 12cm i 18cm. Także do takich krążków są dopasowane nasze szablony.

Możesz również skorzystać z gotowych zestawów do string art. My możemy polecić zestawy od Błażej co ty pleciesz, Haart i Moja mała stolarnia.

🇬🇧 English version: How to make string art

Będziesz potrzebować

  • Mulina – można również korzystać z włóczki i kordonka.
  • Deseczki – ja dysponowałam drewnianymi krążkami o średnicach 12 i 18cm.
  • Gwoździe
  • Młotek
  • Trzymacz do gwoździ – czasami są takie czarne trzymadełka w zestawach mebli Ikea. Ja kupiłam takie na Allegro, aby dzieci nie uszkodził sobie palców.
  • Samoprzylepne kryształki i perełki – jest to opcjonalny element, ale idealnie się sprawdza w wykończeniu pracy.
  • Szablon – poniżej możesz pobrać nasze szablony. Mamy przygotowane wzory na kółka o średnicy 12cm i 18cm.

Świąteczny string art – wzory

Mamy przygotowane wzory na kółka o średnicy 12cm i 18cm.

Jak zrobić świąteczny string art

⭐️ Pierwszy krok to wycięcie szablonu i przybicie gwoździ. Do przybijania gwoździ przez dzieci bardzo pomocny jest trzymacz, gdyż dzięki niemu minimalizujemy ryzyko, że ucierpią palce. Gwoździe należy przybijać w miejscach, gdzie się zmienia kierunek we wzorze oraz co 1 cm na prostych odcinkach wzoru.

⭐️ Kolejny krok to zaplecenie nici. Niektóre wzory jak np. śnieżka wymagają precyzyjnego poprowadzenia nici. Podczas gdy w innych można zastosować dowolną plataninę nici wypełniając kolorowy wzór. W zależności od wybranego szablonu wystarczy jeden kolor jak w przypadku śnieżki czy choinki lub dwa i więcej kolorów jak dla czapki Mikołaja.

⭐️ Ostatni krok to wykończenie pracy samoprzylepnymi kryształkami i perełkami. Choć opcjonalny to warto ten krok wykonać, gdyż kryształki dodają dziełu błysku i uroku.

Świąteczny string art

Świąteczny string art robiłam z drugoklasistami na warsztatch w szkole. Zaczęliśmy od prostych wzorów, a mimo to efekty są niesamowite ❄️⭐️🎄.

Sprawdź inne nasze sekcje

👉 Jeśli szukasz więcej pomysłów na weselne DIY to znajdziesz je w sekcji Boże Narodzenie.

👉 Tutoriale na kalendarze adwentowe są tutaj. Mamy również pomysły na zadania do kalendarza adwentowego, które możesz pobrać i wydrukować.

👉 Pomysły na kartki bożonarodzeniowe znajdziesz tutaj.

👉 Pomysły na ozdoby choinkowe są tutaj.

👉 Wszystkie inne pomysły na bożonarodzeniowe DIY, w tym również stemple z ziemniaków czy zawieszki prezentowe są tutaj.

👉 Natomiast jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na InstagramiePinterest i YouTube.

Leave a Reply