Szukanie kryształowego skarbu - akrylowe kryształy

Szukanie kryształowego skarbu – zabawa dla dzieci

Dziś chciałabym zaproponować Wam stworzenie zabawy dla dzieci – szukanie kryształowego skarbu. Dzieci uwielbiają szukać i rozwiązywać zagadki. Jest jeszcze fajniej, gdy mają mapę i niczym mali odkrywcy mogą szukać skarbu. Zabawa wielokrotnie przetesowana na dzieciach, zawsze działa 🙂

Materiały

  • Sercem tej zabawy są akrylowe kryształki. Wyglądają pięknie, a dzieciom aż świecą się oczy na ich widok. Ja kupiłam 500g kryształków akrylowych na Allegro. Mają około 1-1,5 cm wielkości.
  • Kartka
  • Mazaki
Szukanie kryształowego skarbu

Szukanie kryształowego skarbu – przygotowanie

Przygotowanie zabawy polega na ukryciu kryształów w ogrodzie lub domu (lub w jakimkolwiek innym bezpiecznym miejscu) i narysowaniu mapy do skarbu. Wydaje się bardzo proste, ale jeśli nie jest wybitnym rysownikiem to warto zacząć od rysowania mapy. Rozjerzyj się po terenie i jedno po drugim wybieraj miejsca, które są fajną kryjówką i które umiesz narysować. Gdy już narysujesz wszystkie to przejdź do chowania kryształów.

Moja mapa składała z rysunków kilku miejsc, w których ukryłam kryształy. W każdym miejscu było zaznaczone jaki kolor jest schowany. Zadanie dzieci polegało na znalezieniu kryształów schowanych we wszystkich miejsach na mapie.

Szukanie kryształowego skarbu

W zabawie brało udział kilkoro przedszkolaków, więc w każdej kryjówce było ukrytych tyle kryształów, ile dzieci brało udział w zabawie, żeby uniknąć niepotrzebnych kłótni i płaczu.

Nie należy przejmować się brakiem zdolności plastycznych, dzieci mają naprawdę wielką zdolność odgadywania miejsc i jeszcze większą potrzebę odnalezienia skarbu. W najgorszym wypadku zawsze można im pomóc w poszukiwaniach.

Kilka miejsc z mojej mapy. Szukanie kryształowego skarbu czas zacząć!

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeżeli szukasz innych pomysłów na piniaty lub pomysły związane z urodzinami to znajdziesz je w naszej sekcji Urodziny.

Jeśli szukasz więcej inspiracji na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem to zajrzyj do naszych sekcji Kreatwywnie z dziećmiMontessoriw plenerzekodowanie dla najmłodszych.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Leave a Reply