Wielkanocny zając z cekinów

Wielkanocny zając z cekinów

Wielkanocny zając z cekinów powstał spontanicznie z resztek po kreatywnej zabawce, którą córka dostała na urodziny. Wbijając kolejne szpilki w jednorożca wpadłam na pomysł, że idealnie będzie wykorzystać nadmiarowe materiały do wykonania ozdoby na Wielkanoc.

Wielkanocny zając z cekinów

Oto sprawca całego zamieszania, czyli cekinowy jednorożec od Art&Creations.

Kreatywna zabawka dla dzieci

Materiały

  • Styropian
  • Ramka
  • Kartka
  • Cekiny
  • Szpilki
  • Ołówek i gumka
Materiały na cekinowego zająca

Przygotowanie bazy obrazu

Bazą tego obrazu jest płaski kawałek styropianu, który należy przyciąć to rozmiaru ramki, którą dysponujesz. Warstwą dodatkową jest zwykła kartka papieru, może być biała lub kolorowa, a wszystko zależy od projektu obrazu. Na koniec należy wszystko połączyć na tyle solidnie, aby można było obraz postawić na półce lub powiesić na ścianie.

Wielkanocny zając z cekinów – krok po kroku

Zasady są bardzo proste: należy wbijać szpilki z cekinami w styropian przykryty kartką. Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach.

W tym wypadku przysłowiowym szczegółem jest kształt, który ma powstać. Przejrzałam trochę inspiracji z kształtem zająca z Pinterest i ostatecznie postawiłam na sylwetkę szaraka rysowaną jednym pociągnięciem. Kilka prób ołówkiem i powstał szablon królika.

Szkic sylwetki zająca

Rozpoczęłam wbijanie szpilek z cekinami. Szpilka za szpilką i po około godzinie cały kształt zająca był zapełniony.

Wykonanie wielkanocnego zająca z cekinów
Wykonanie wielkanocnego zająca z cekinów

W zestawie jednorożca były jeszcze cekiny gwiazdki i córka bardzo chciała je też podbijać. Dlatego zdecydowałyśmy na zrobienie z nich tła. Tak oto powstał zamyślony szaraczek na tle gwiaździstego nieba 🙂

Wielkanocny zając z cekinów może stać na półce lub wisieć na ścianie. W każdej pozycji na pewno doda uroku i koloru nadchodzącym Świętom.

Wielkanocny zając z cekinów

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli potrzebujesz inspiracji na zbliżającą się Wielkanoc to możesz je znaleźć w sekcji Wielkanoc.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

2 myśli na temat “Wielkanocny zając z cekinów

Leave a Reply