Zakodowane pisanki

Zakodowane pisanki idealne na Wielkanoc – 2 stopnie trudności

Zapraszam na kolejną odsłonę zakodowanych obrazków. Mamy już dostępne zakodowane księżczniki, super bohaterów i wiosenne kwiaty, dlatego w przede dniu Wielkanocy czas na zakodowane pisanki.

Przygotowałam 5 kart z zakodowanymi pisankami w 2 wersjach trudności, aby każde dziecko mogło mieć wersję doposowaną do potrzeb. Łatwiejsza to kolorowanie po numerach, natomiast trudniejsza wersja to rysowanie po współrzędnych. W każdej z wersji jest pisanka w paski, w kwiatki, z zajączkiem, z kaczuszką oraz w zygzaki.

1. Kolorowanie po numerach

Zasady wykonania obrazka są proste, a każdy numerek na obrazku ma przypisany w legendzie kolor. Należy wypełnić kwadraty kolorem odpowiadającemu danemu numerowi.

Zakodowane pisanki
Zakodowane pisanki

2. Rysowanie po współrzędnych

Zasady wykonania obrazka są proste, natomiast wykonanie całego obrazka wymaga uwagi i skupienia. Każdym kolorem opisanym w legendzie na dole strony należy pokolorować kwadraty, których współrzędne są podane po prawej stronie koloru.

Dla ułatwienia i śledzenia postępu można skreślać już wykonaną instrukcję lub początkowo zaznaczać tylko kropkami kwadraty do pokolorowania.

Zakodowane pisanki
Zakodowane pisanki

Po zakończeniu odkodowany obrazek może posłużyć jako wzór do koralików Hama 🙂

Zakodowane pisanki z koralików Hama

Sprawdź inne nasze sekcje

Gdy dzieci uporają się z zakodowanymi pisankami to kolejne materiały pomagające w nauce kodowania dla najmłodszych znajdziesz tutaj.

Natomiast jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Wielkanocne inspiracje odnajdziesz w kategorii Wielkanoc, gdzie są pomysły babeczki owce, pomponowe króliczki i wiele innych wielkanocnych DIY.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Leave a Reply