Wisiorki z muszelek

Wisiorki z muszelek

Lubisz szukać na plaży muszelek, a potem zalegają w szafce i szkoda Ci je wyrzucić? Jeśli tak, to mam dla Ciebie propozycję. Stwórz wisiorki z muszelek i podaruj bliskim. Forma wisiorka zależy od rodzaju muszelek, którymi dysponujesz. Najlepsze są muszelki z dziurką, czyli albo połamane albo z naturalną przerwą. Sama wiercić nie próbowałam, więc nie wiem jak one się zachowują. 

🇬🇧 English version: Seashell pendants

Wisiorki z muszelek

Materiały 

  • Muszelki z dziurką
  • Rzemyki
  • Drewniane koraliki 
Materiały na wisiorki z muszelek

Wykonanie

Wykonanie wisiorków z muszelek jest łatwe o ile dysponujesz muszelkami z dziurką. Najpierw złóż rzemyk w połowie. Tak powstałą pętelkę przełóż przez dziurkę i następnie przegiągnij końcówki rzemyka. Jako ciekawostkę dodam, że taki węzeł to baranie rogi, wezęł krowi lub główka skowronka.

Następnie dodaj ozdoby z koralików. My używaliśmy koralików drewnianych, które bardzo dobrze się sprawdziły, ponieważ rzemyk był dosyć szeroki i w drewnianym koralików łatwo poszerzaliśmy dziurki.

Wisiorki z muszelek

Na koniec zrób rozsuwane połączenie rzemyków, które pozwala na regulowanie długości naszyjnika. Koniec jednego rzemyka zawiąż na drugim rzemyku i analogicznie zrób dla drugiego rzemyka. Następnie wyrównaj długości.

Regulowane końcówki rzemyków

Powtarzaj te czynności aż do wczerpania zapasów. My zużyliśmy wszystkie rzemyki. Muszelek nam zostało mnóstwo, więc muszą jeszcze trochę poleżeć w szufladzie i poczekać na kolejny pomysł.

Wisiorki z muszelek

Wisiorki z muszelek

Wisiorki z muszelek to doskonały pomysł na prezent dla mamy, babci czy przyjaciółki. Są też sposobem na zachowanie wakacyjnych wspomnień.

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej pomysłów na prezent dla niej to zajżyj do naszej sekcji Pomysł na prezent dla niej.

Jeśli natomiast szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi w Montessori lub Inne.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na InstagramiePinterest i YouTube.

Leave a Reply