Zakodowana Barbie – sylwetka i napis

Zapraszam na kolejną odsłonę zakodowanych obrazków – zakodowana Barbie. Mamy już dostępne zakodowane pisanki, księżniczki, super bohaterów, ptaki, wiosenne kwiaty i świąteczne obrazki. Teraz przyszedł czas na najmodniejszą lalkę w sezonie 🙂

Przygotowałam 2 karty z sylwetką i napisem Barbie w 2 wersjach trudności, aby każde dziecko mogło mieć wersję doposowaną do swoich potrzeb. Łatwiejsza to kolorowanie po numerach, natomiast trudniejsza wersja to rysowanie po współrzędnych.

1. Kolorowanie po numerach

Zasady wykonania obrazka są proste, a każdy numerek na obrazku ma przypisany w legendzie kolor. Należy wypełnić kwadraty kolorem odpowiadającemu danemu numerowi.

Zakodowana Barbie - kolorowanie po numerach

2. Rysowanie po współrzędnych

Zasady wykonania obrazka są proste, natomiast wykonanie całego obrazka wymaga uwagi i skupienia. Każdym kolorem opisanym w legendzie na dole strony należy pokolorować kwadraty, których współrzędne są podane po prawej stronie koloru.

Dla ułatwienia i śledzenia postępu można skreślać już wykonaną instrukcję lub początkowo zaznaczać tylko kropkami kwadraty do pokolorowania.

Po zakończeniu odkodowany obrazek może posłużyć jako wzór do koralików Hama 🙂

Zakodowana Barbie - kolorowanie po współrzędnych

Sprawdź inne nasze sekcje

Gdy dzieci uporają się z zakodowanymi świątecznymi obrazkami to kolejne materiały pomagające w nauce kodowania dla najmłodszych znajdziesz tutaj.

👉 Natomiast jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Leave a Reply