Malowanie kamieni i zabawa w #kamyczki

Malowanie kamieni i zabawa w #kamyczki

Zabawę w malowanie kamieni rozpoczęłam wspólnie z córkami 2 lata temu. Nasze początki były nieśmiałe, malunki bardzo proste i czarno-białe. Taka trochę jakby prehistoria z epoki kamienia łupanego 🦕🦖🪨. Wykorzystywałam tylko biały i czarny marker wodoodporny. Malowane kamyki porzucałam tu i ówdzie, nawet nie wiedzac, że istnieje zabawa w #kamyczki.

🇬🇧 English version: Painted rocks

Grupa FB #kamyczki

Później trafiłam na grupę na Facebooku #kamyczki i wkroczyłam do świata malowanych kamieni. Polecam dołączyć i rozpocząć niesamowitą przygodę. Jest kilka opcji na dołączenie do zabawy.

  • Można szukać kamyków i zabierać je w dalszą podróż po Polsce i świecie.
  • Można też zacząć malować kamyki i podrzucać w trakcie podróży w różne miejsca. Taki zmalowany kamyk należy podpisać swoim kodem pocztowym i tagiem #kamyczki. Następnie zostaje tylko trzymanie kciuków, że kamyk zostanie odnaleziony i znalazca pochwali się na grupie 😁
  • Oczywiście można też połączyć wcześniejsze opcje i zarówno malować jak i szukać.
Plakat grupy #kamyczki

Malowanie kamieni – jak zacząć zabawę?

1. Markery wodoodporne

Jak wspominałam na początek nie trzeba wiele, wystarczy marker wodoodporny i już można zacząć malować. Takimi właśnie markerami zmalowałyśmy w zeszłym roku całe stado wielorybów. Jeden nawet wypłynął na FB.

2. Mazaki akrylowe

Oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia i w moim przypadku kolejnym krokiem były i nadal są mazaki akrylowe. Mają wiele zalet i sprawdzają się nawet u mniej utalentowanych plastycznie osób. Są też idealne dla dzieci. Używamy ich z córkami i póki co nie planujemy zmieniać.

Ja kupiłam na Allegro, można również kupić w sklepach typu Tiger i Action oraz często w sklepach papierniczych.

3. Farby akrylowe

Ostatnim etapem rozwoju są farby i coś mi się wydaje, że ja do tej fazy nigdy nie dojdę, bo słaba ze mnie artystka 😁. Natomiast jeśli pędzel nie jest Ci obcy, warto spróbować malowanie na kamieniach, bo widziałam, że często powstają piękne dzieła 🤩.

Zabezpieczenie lakierem akrylowym

Na koniec warto zabezpieczyć malunek lakierem akrylowym. Często zapominamy go wziąć ze sobą w podróż i zostawiamy kamyczki saute, licząc, że deszcz nie zmyje farby akrylowej.

Wskazówki na grupie FB #kamyczki

Wiele cennych wskazówek odnośnie malowania kamieni jest na bieżąco zamieszczanych w polecanych postach na grupie #kamyczki.

Malowanie kamieni – gdzie szukać inspiracji

Inspiracji do malowania kamieni można szukać:

  • na wspomnianej grupie FB #kamyczki. Wiele osób chwali się tam swoją twórczością i prezentowane są również znalezione kamyki, więc można się zainspirować.
  • na Pinterest – polecam wyszukać po angielskiej frazie 'painted rocks’, wtedy wyskoczy bardzo dużo najróżniejszych pomysłów
  • analogicznie można wyszukać w Google.

Tutaj galeria kilku naszych dotychczasowych kamyków.

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Jeśli poszukujesz więcej pomysłów na prace plastycznt to możesz je znaleźć w sekcji Prace plastyczne.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Bądź na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Leave a Reply