Zakodowane obrazki Avengers

Zakodowane obrazki Avengers

Zakodowane obrazki Avengers to porcja zabawy dla chłopców. Po księżniczkach Disneya nastał czas Avengers, dlatego na odkodowanie czeka Spiderman, Iron Man oraz Hulk. Jest to nauka przez zabawę, ponieważ zakodowane obrazki wprowadzają dzieci w świat algorytmów i programowania.

Odkodowanie obrazków polega na kolorowaniu szablonu na podstawie legendy pod tabelką, gdzie są oznaczone kolory oraz ich współrzędne. Trochę przypomina to grę w statki, ale tym razem zamiast morskiej bitwy powstaje kolorowy obrazek.

Zakodowane obrazki Avengers

Jeśli szukasz wersji dla dziewczynek to tutaj znajdziesz zakodowane księżniczki Disneya.

Materiały

Do tej zabawy potrzebujesz jedynie wydrukowanych kart pracy oraz kredek.

Opcjonalnie przydadzą się również koraliki hama wraz z kwadratową podkładką, jeżeli planujesz wykorzystać zdekodowane obrazki jako szablony.

Przykład karty dla Spidermana.

Zakodowane obrazki Spiderman
Zakodowane obrazki legenda Spiderman

Zakodowane obrazki Avengers

Zasady wykonania obrazka są proste, natomiast wykonanie całego obrazka wymaga uwagi i skupienia. Każdym kolorem opisanym w legendzie na dole strony należy pokolorować kwadraty, których współrzędne są podane po prawej stronie koloru. Dla ułatwienia i śledzenie postępu można skreślać już wykonaną instruckję.

Na przykładzie Spidermana należy zacząć czarną kredką od kwadratu F1, a w pierwszym rzędzie pokolorować 7 kwadratów: F1, G1, H1, I1, J1, K1 i L1.

Zakodowane obrazki księżniczki Disneya

Tak powinien wyglądać gotowy Spiderman.

Zakodowane obrazki Spiderman

Pomysł na szablony Avengersów pochodzi z Pinterest.

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Leave a Reply