Zakodowane obrazki księżniczki Disneya

Zakodowane obrazki księżniczki Disneya

Aby trochę ułatwić nam przetrwanie kwarantanny przygotowałam dla dzieci zakodowane obrazki księżniczki Disneya. Jest to propozycja głównie dla przedszkolaków, które mogą z niej skorzystać na 2 sposoby, ponieważ zdekodowane obrazki stają się idealnym szablonem do koralików hama. Można śmiało powiedzieć, że jest to nauka przez zabawę, ponieważ zakodowane obrazki wprowadzają dzieci w świat algorytmów i programowania.

Pierwsza wersja zakodowanych obrazków zawiera 6 kart z księżniczkami Disneya, są to: Jasmine, Elsa, Vaiana, Anna, Zosia oraz Elena.

Odkodowanie obrazków polega na kolorowaniu szablonu na podstawie legendy pod tabelką, gdzie są oznaczone kolory oraz ich współrzędne. Trochę przypomina to grę w statki, ale tym razem zamiast morskiej bitwy powstaje kolorowy obrazek.

Zakodowane obrazki Vaiana

Materiały

Do tej zabawy potrzebujesz jedynie wydrukowanych kart pracy oraz kredek.

Opcjonalnie przydadzą się również koraliki hama wraz z kwadratową podkładką, jeżeli planujesz wykorzystać zdekodowane obrazki jako szablony.

Zakodowane obrazki księżniczki Disneya

Zakodowane obrazki księżniczki Disneya

Zasady wykonania obrazka są proste, natomiast wykonanie całego obrazka wymaga uwagi i skupienia. Każdym kolorem opisanym w legendzie na dole strony należy pokolorować kwadraty, których współrzędne są podane po prawej stronie koloru. Dla ułatwienia i śledzenie postępu można skreślać już wykonaną instruckję.

Na przykładzie Vaiany należy zacząć czarną kredką od kwadratu G1, a w pierwszym rzędzie pokolorować 5 kwadratów: G1, H1, I1, J1 i K1.

Zakodowane obrazki księżniczki Disneya

Po zakończeniu całej instrukcji dla czarnej kredki należy przejść do kolejnego koloru. Tak to wygląda w etapach.

Zakodowane obrazki księżniczki Disneya

Po zakończeniu zdekodowany obrazek może posłużyć jako wzór do koralików hama.

Vaiana z koralików hama

A tak prezentują się wszystkie księżniczki.

Koraliki hama Elsa Vaiana Jasmina

Jeżeli interesuje Cię tylko szablon księżczniek to znajdziesz go poniżej. Wzór dla Vaiany, Elzy, Anny, Zosi oraz Eleny opracowałam sama, natomiast Jasmine znalazłam na Pinterest. Dla Anny, Zosi i Eleny należy posłużyć się szablonem bez tła.

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Leave a Reply