Wirujące obręcze z koralików

Wirujące obręcze z koralików

W ostatnim czasie nasz dom opanowały koraliki hama, nie ma dnia, żebyśmy nie prasowali kolejnych kreacji. W większości produkujemy księżniczki i zwierzaki, ale trafiają się nam też inne projekty. Wirujące obręcze są z pozoru proste i nudne, ale gdy zaczynają kręcić się na wietrze wyglądają niemal magicznie.

Wirujące obręcze z koralików

Materiały

  • Koraliki hama w różnych kolorach. Doskonale sprawdzą się koraliki transparentne, które przepuszczają słońce. Moje dodatkowo mają brokat, ale jest ona bardzo słabo widoczny. Przyda się również kilka koralików bezbarwnych do łączenia obręczy.
  • Duża okrągła podkładka
  • Żelazko
  • Kawałek papieru do pieczenia
  • Żyłka – wykorzystałam żyłkę do biżuterii
  • Igła
Wirujące obręcze z koralików

Jak wykonać wirujące obręcze z koralików

Rozpoczynamy od zaprojektowania ilości i wielkości okręgów. Ja zdecydowałam się na 5 obręczy w kolorach tęczy, każda ułożona co 3 koralik na okrągłej podkładce.

Wybierz kolory Twoich kółek i ułóż je na okrągłej podkładce. Pozostaw jedno miejsce wolne, ponieważ będzie w nim koralik, ułożony w drugą stronę, przez który będzie przechodziła żyłka.

Wykonanie okręgów z koralików hama

Gdy już wszystkie kółka są ułożone zaprasuj się przez papier do pieczenia. Ustaw żelazko na maksymalną temperaturę i wykonaj kilka pociągnieć do połączenia koralików.

Prasowanie okręgów z koralików

Następnie zdejmij obręcze z podkładki, w brakującym miejscu wstaw koralik ustawiony w drugą stronę i uprasuj połączenie. Uprasuj również koraliki po drugiej stronie, gdyż obręcze powinni być solidnie połączone, aby wytrzymały na wietrze.

Jeden koralik zaprasowany w drugą stronę
Gotowe obręcze z koralików

Ostatnim krokiem jest połączenie kółek. Rozpocznij nawlekanie od najmniejszego kółka, następnie parę przezroczystych koralików i kolejna obręcz.

Kompletowanie zestawu wirujących obręczy

Wirujące obręcze są gotowe. Wpraw je w ruch dmuchając lub wystaw na zewnątrz, aby zakręcił nimi wiatr.

Wirujące obręcze z koralików
Wirujące obręcze z koralików
Wirujące obręcze z koralików

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

2 myśli na temat “Wirujące obręcze z koralików

Leave a Reply