zakodowane świąteczne obrazki - tło

Zakodowane świąteczne obrazki – kolorowanie po numerach i po współrzędnych

Zapraszam na kolejną odsłonę zakodowanych obrazków. Mamy już dostępne zakodowane pisanki, księżniczki, super bohaterów i wiosenne kwiaty. Teraz czas na zakodowane świąteczne obrazki.

Przygotowałam 7 kart z zakodowanymi pisankami w 2 wersjach trudności, aby każde dziecko mogło mieć wersję doposowaną do swoich potrzeb. Łatwiejsza to kolorowanie po numerach, natomiast trudniejsza wersja to rysowanie po współrzędnych. W każdej z wersji jest bombka, choinka, prezent, domek z piernika, dzwonek, renifer i kula śnieżna.

1. Kolorowanie po numerach

Zasady wykonania obrazka są proste, a każdy numerek na obrazku ma przypisany w legendzie kolor. Należy wypełnić kwadraty kolorem odpowiadającemu danemu numerowi.

2. Rysowanie po współrzędnych

Zasady wykonania obrazka są proste, natomiast wykonanie całego obrazka wymaga uwagi i skupienia. Każdym kolorem opisanym w legendzie na dole strony należy pokolorować kwadraty, których współrzędne są podane po prawej stronie koloru.

Dla ułatwienia i śledzenia postępu można skreślać już wykonaną instrukcję lub początkowo zaznaczać tylko kropkami kwadraty do pokolorowania.

Po zakończeniu odkodowany obrazek może posłużyć jako wzór do koralików Hama 🙂

Zakodowane świąteczne obrazki

Tak powinny wyglądać efekty końcowe prac.

Sprawdź inne nasze sekcje

Gdy dzieci uporają się z zakodowanymi świątecznymi obrazkami to kolejne materiały pomagające w nauce kodowania dla najmłodszych znajdziesz tutaj.

👉 Jeśli szukasz więcej pomysłów na weselne DIY to znajdziesz je w sekcji Boże Narodzenie.

👉 Tutoriale na kalendarze adwentowe są tutaj. Mamy również pomysły na zadania do kalendarza adwentowego, które możesz pobrać i wydrukować.

👉 Pomysły na kartki bożonarodzeniowe znajdziesz tutaj.

👉 Pomysły na ozdoby choinkowe są tutaj.

👉 Wszystkie inne pomysły na bożonarodzeniowe DIY, w tym na stemple z ziemniaków czy zawieszki prezentowe są tutaj.

👉 Natomiast jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Leave a Reply