Zakodowane wiosenne kwiaty

Zakodowane wiosenne kwiaty dla dzieci – 2 stopnie trudności

Zapraszam na kolejną odsłonę zakodowanych obrazków. Były już księżczniki i super bohaterowie, a teraz nadszedł czas na zakodowane wiosenne kwiaty.

Przygotowałam 4 wiosenne kwiaty (tulipan, żonkil, krokusy oraz przebiśniegi) w 2 wersjach trudności. Łatwiejsza to kolorowanie po numerach, natomiast trudniejsza wersja to rysowanie po współrzędnych.

Tulipan, żonkil, krokusy oraz przebiśniegi możesz poniżej pobrać w każdej z wersji. Kolorowanie po numerach jest z niebieskim tłem, natomiast w odkodowywaniu po współrzędnych są same kwiaty bez tła.

Informacje o wiosennych kwiatach

Zaproponowane przez mnie schematy, są bardzo uproszczone, dlatego po zakończonej zabawie warto pokazać dzieciom jak kwiaty wygladają w naturze. Bardzo fajne materiały są dostępne na Wikipedii, a dodatkowo nie są objete prawami autorskimi, dlatego można je wykorzystywać w pracy z dziećmi.

1. Zakodowane wiosenne kwiaty – kolorowanie po numerach

Zasady wykonania obrazka są proste, a każdy numerek na obrazku ma przypisany w legendzie kolor. Należy wypełnić kwadraty kolorem odpowiadającemu danemu numerowi.

Kolorowanie po numerach tulipan
Zakodowane wiosenne kwiaty

2. Zakodowane wiosenne kwiaty – rysowanie po współrzędnych

Zasady wykonania obrazka są proste, natomiast wykonanie całego obrazka wymaga uwagi i skupienia. Każdym kolorem opisanym w legendzie na dole strony należy pokolorować kwadraty, których współrzędne są podane po prawej stronie koloru.

Zakodowane obrazki tulipan

Dla ułatwienia i śledzenia postępu można skreślać już wykonaną instruckję lub początkowo zaznaczać tylko kropkami kwadraty do pokolorowania.

Zakodowane wiosenne kwiaty

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Leave a Reply