Zebra amigurumi – o tym jak znalazłam wzór idealny

Tej zebry nie było w planach 😉🦓 Przeszukiwałam inspiracje na Pinterest powiązane z szydełkowymi pozytywkami dla malucha. Natrafiłam wówczas na zdjęcie, które skradło moje serce. Zebra w towarzystwie konika i jednorożca dumnie prezentowała swoją grzywę. Pomyślałam – czemu nie? Maluchy przecież uwielbiają kontrasty. Ostatecznie jednak z pozytywki musiałam zrezygnować, bo zebra okazała się być bardzo fit i mechanizm pozytywki nie zmieścił się do jej brzucha 😉😂

Wzór na zebrę jest płatny, choć naprawdę wart swojej ceny. Opis jest dokładny i raczej ciężko o pomyłkę. Autorka wzoru – Kristel Droog (Mykrissiedolls) – ma w swojej ofercie całe mnóstwo przepięknych projektów amigurumi.

Co będzie potrzebne do wykonania zebry?

  • Wzór szydełkowy od Kristel Droog (Mykrissiedolls), który można kupić na jej stronie. Tam też znajduje się instrukcja, jak przerobić konika na zebrę lub jednorożca. Wzór dostępny jest również na etsy.
  • U mnie: biała i czarna włóczka Gazzal Baby Cotton
  • Szydełko – u mnie 3 mm
  • Bezpieczne oczy
  • Nożyczki

Efekt końcowy

Z racji tego, że wzór jest płatny, nie mogę w tym miejscu opublikować dokładnej instrukcji wykonania zebry. Jestem jednak przekonana, że nawet początkujące osoby są w stanie sobie z nią świetnie poradzić 🙂

Największym wyzwaniem będzie pewnie zmiana koloru włóczki w taki sposób, aby łączenia były praktycznie niewidoczne. Bardzo pomocny okazał się ten filmik.

Zebra towarzyszyła nam ostatnio na spacerze, a przy okazji załapała się na sesję zdjęciową w ogrodzie pełnym kolorowych kwiatów.

Zebra pozuje do zdjęć
Zebra odpoczywa

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej inspiracji dotyczących amigurumi (szydełkowych zabawek) zajrzyj w sekcję Szydełko.

Co więcej, dużo pomysłów na prezent dla dziecka znajdziesz w naszej sekcji Pomysł na prezent dla dziecka.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Zebra jako towarzyszka na spacerach

2 myśli na temat “Zebra amigurumi – o tym jak znalazłam wzór idealny

Leave a Reply