Dywanik z pomponów zaakceptowany przez psa

Dywanik z pomponów

Dywanik z pomponów to propozycja dla cierpliwych, gdyż wymaga wielu godzin kręcenia pomponów. Po drodze pojawiają się wątpliwości, ale efekt końcowy wynagradza włożony trud, ponieważ dywanik z pomponów wygląda świetnie 🙂 Nasz służy jako poducha, gdyż pies mimo wstępnej akceptacji rozpoczął testowanie wytrzymałości dywanika 😉

🇬🇧 English version: How to make pom pom rug?

Dywanik z pomponów

Materiały na dywanik z pomponów

  • Włóczka – potrzeba wiele motków, gdyż z jednego wychodzi około 4-6 pomponów. Na dywanik o wielkości 50 x 50 cm zużyłam 16 motków włóczki. Wykorzystałam włóczkę YarnArt Jeans z przewagą bawełny, z założeniem, że dywanik będzie dłużej służył. Ta włóczka jest dosyć cieńka, więc kręcenie pomponów było pracochłonne. Dlatego wydaje się, że lepiej będzie użyć włóczki YarnArt Jeans Plus. Co prawda jest ona droższa, ale zdecydowanie grubsza, co powinno przyśpieszyć pracę. Można również użyć włóczki akrylowej, która jest zdecydowanie tańsza, lecz istnieje ryzyko, że pompony będą się mechacić.
  • Mata do dywanów – najlepsza będzie antypoślizgowa mata pod dywan, można taką kupić na Allegro. Ja podstanowiłam wykorzstać matę przeznaczoną do szafek kuchennych, przez co utrudniłam sobie zadanie, gdyż musiałam ją dziurawić.
  • Maszynka do pomponów lub kartonowe kółka – zdecydowanie polecam maszynki do pomponów, gdyż jest naprawdę dużo kręcenia. Porównanie metod do robienia pomponów znajdziejsz w naszym wpisie tutaj.
  • Nożyczki
Materiały na dywanik z pomponów

Jak zrobić pompony z włóczki?

Wszystko o robieniu pomponów z włóczki wraz z porównaniem metod znajdziesz w naszym wpisie 3 sposoby na pompony z włóczki. Ja zdecydowanie preferuję maszynki. Natomiast po widelce sięgamy, gdy robimy pompony z dziećmi.

Ważne jest, aby bardzo mocno zawiązywać pompony, nawet podwójnym włóknem. Dodatkowo warto zostawić dłuższe nitki po wiązaniu, gdyż później będzie łatwiej przymocowywać pompony do maty.

pompony

Jak zrobić dywanik z pomponów?

W produkcji dywanika największą trudnością jest wykręcenie wszystkich potrzebnych pomponów. Samo przywiązywanie ich do maty to już czysta przyjemność.

Jak wspominałam na początku wpisu użycie dedykowanej siatki do dywanów znacznie ułatwioby pracę, ale niestety zdecydowałam się na silikonową matę do szuflad. Dlatego dla każdego pompona musiałam robić dziurę w macie. Pompony należy umieszczać gęsto, aby dywanik był zwarty i przez to bardziej wytrzymały.

Robienie dziur w macie
Przywiązywanie pomponów
Przywiązywanie pomponów
Przywiązywanie pomponów
Przywiązywanie pomponów
Układanie pomponów
Przywiązywanie pomponów

Dywanik z pomponów jest gotowy!

Dywanik z pomponów
Dywanik z pomponów
Dywanik z pomponów
Dywanik z pomponów

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeżeli szukasz więcej pomysłów na ozdoby z pomponów to znajdziesz je w sekcji Pom pony.

Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Bądź na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Jedna myśl na temat “Dywanik z pomponów

Leave a Reply