Krokus 3D z koralików do prasowania

Krokusy 3D z koralików do prasowania – szablon do pobrania

Krokusy 3D z koralików do prasowania La Manuli wyglądają uroczo i idealnie się wpisują w klimat wyczekiania pierwszych oznak wiosny 🌱🪻🌷. Są też naszym pierwszym koralikowym projektem wymagajacym kształtowania na ciepło. Bardzo się zdziwiłam jakie to jest proste 😁.

Przygotowałam wzór krokusa czerpiąc inspirację z Pinterest. Zależało mi, aby wzór mieścił się na małej okrągłej podkładce, gdyż właśnie taka podkładka wchodzi w skład najnowszego zestawu wielkanocnego La Manuli. Metodą prób i błędów wypracowałam prosty wzór, który możesz pobrać poniżej w sekcji 'Potrzebne materiały’. Szablon, który przygotowałam, pasuje pod przezroczyste podkładki La Manuli, co ułatwi układanie młodszym dzieciom.

[Post zawiera linki afiliacyjne]

🇬🇧 English version: Iron bead crocus 3D

Potrzebne materiały

Jak zrobić krokus 3D z koralików do prasowania

🪻 Pierwszy krok to ułożenie trzech elementów krokusa: 2x płatki i 1x listki. Wzór, który przygotowałam, pasuje pod przezroczyste podkładki La Manuli, co ułatwi układanie młodszym dzieciom. Warto pocieniować płatki, tak aby końcówki były o ton ciemniejsze niż dół i środek, wtedy kwiatki będą bardziej realistyczne.

🪻 Następny krok to uprasowanie wzoru przez papier do pieczenia i zagięcie płatków i listków póki jeszcze są ciepłe. Jest to naprawdę proste, wystarczy sprawnie zdjąć wzór z podkładki i zagiąć płatki i listki do środka. Przytrzymać chwilę w tej pozycji do ostygnięcia wzoru.

🪻 Kolejny krok to poskładanie wszystkich elementów w jedną całość. Jako trzon idealnie się sprawdzi pomarańczowy drucik kreatywny, który dodatkowo imituje pręciki krokusa. Najpierw złóż drucik na pół, następnie nawlecz płatki i listki. Wykończ kilkoma zielonymi koralikami. Gotowe 💚

🪻 Ostatnia opcjonalny krok to „posadzenie” krokusa w doniczce. Tutaj idealnie sprawdzi się plastelina. Należy wyłożyć nią spód doniczki, następnie włożyć kwiatki i boki doniczki wypełnić plasteliną. Na wierzchu można położyć kilka kłaczków chrobotka lub wysypać żwirkiem i docisnąć do plasteliny.

Krokusy 3D z koralików do prasowania

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeżeli szukasz więcej pomysłów na wzory i inspiracje z koralików do prasowania to znajdziesz je w sekcji Koraliki do prasowania.

Inne wiosenne projekty są w sekcji Wiosna.

Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Pomysły na prezent znajdziesz w sekcji Pomysł na prezent.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na InstagramiePinterest i YouTube.

Leave a Reply