Lapbook żółw morski

Lapbook żółw morski z szablonami skrytek do pobrania

Lapbook żółw morski to już nasz drugi lapbook, pierwszy był o Marii Skłodowskiej-Curie. Teraz tematyka zupełnie inna, a mimo to córka wykorzystała większość okienek i skrytek, które przygotowałam do wcześniejszego lapbooka. Nowością jest okienko w formie aparatu fotograficznego z przesuwaną kliszą ze zdjęciami. Wszystkie materiały możesz pobrać poniżej w sekcji Szablony do wydrukowania.

Żółwiami morskimi zainteresowaliśmy się po zeszłorocznych wakacjach. Prezentuję kilka fotek na których udało nam się uchwycić te emanujące spokojem zwierzaki. Z tamtej wyprawy stworzyłam również fotoksiążkę o faunie i florze Malediw i tak się prezentują strony o żółwiu morskim.

🇬🇧 English version: Lapbook sea turtle

Jak zrobić lapbook żółw morski

Bazą jest karton z zamykanymi skrzydłami, które tym razem tworzą skorupę żółwia. Na dolnym kartonie mazakami narysowane są płetwy, głowa i ogon żółwia.

Sercem lapbooka są wszelkiego rodzaju i maści otwierane okienka, kwiatki, koperty czy kieszonki. Im bardziej wymyślne tym lepiej. My skorzystałyśmy z kilku technik (wszystkie nasze szablony są do pobrania poniżej):

  • Podnoszone etykiety jako prawda czy fałsz. Na każdym poziomie jest prawdziwe i fałszywe zdanie o żółwiu morskim, a po podniesieniu etykietki widać czy to była dobra czy zła odpowiedź.
  • Rozwijana lista z gatunkami żółwi morskich.
  • W kwadracie z płatkami są ukryte informacje o preferencjach żywieniowych żółwi morskich.
  • W kopercie są wypisane czynniki zagrażające żółwiom morskim.
  • Obrotowe koło kryje informacje o cyklu rozrodczym żółwi. Do jego wykonania wydrukowałam kolorowanki Cykl życia żółwia i Obrotowy żółw. Przy wydruku trzeba je przeskalować, aby pasowały do siebie rozmiarem.
  • Części ciała żółwia powstały na bazie kolorowanki Części ciała żółwia i doklejonych karteczek zasłaniających odpowiedzi.
  • Aparat z naszymi zdjęciami spotkanych żółwi morskich. Można tutaj również wykonać rysunki lub pobrać zdjęcia z internetu.

Dodatkowe źródło dużej liczby żółwich kolorowanek, które mogą się przydać przy tworzeniu i dekorowaniu lapbooka.

Lapbook – szablony do wydrukowania

W internecie można znaleźć naprawdę dużo szablonów, choć za te najfajniejsze zestawy trzeba zapłacić. Dlatego stworzyłam kilka swoich wzorów, które możesz pobrać i wydrukować.

Są tutaj szablony, z których córka korzystała przy tworzeniu lapbooka o Marii Skłodowskiej Curie. Zatem kilka niestandardowych elementów jak rozwijana zlewka 🧪 czy obracany symbol radioaktywności ☢. Pozostałe są uniwersalne i mogą być wykorzystane niezależnie od tematyki lapbooka.

Na potrzeby lapbook o żółwiu morskich dodatkowo stworzyłam szablon apartu z przeciąganą kliszą, pokolorowany wygląda naprawdę szałowo.

Lapbook - zestaw okienek do wydrukowania

Sprawdź inne nasze sekcje

Koniecznie odwiedź post z naszym lapbookiem o Marii Skłodowskiej-Curie.

Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na InstagramiePinterest i YouTube.

Leave a Reply