Lalka Harry Potter

Lalka Harry Potter na charytatywną akcję UNICEF

Szkoła mojej córki bierze udział w akcji UNICEF Wszystkie kolory świata. Nasz rodzinny wkład to lalka Harry Potter, którą wspólnie z córkami robiłyśmy przez kilka dni. Pieniądze z licytacji miały być przeznaczone na szczepionki dla dzieci w Afryce. W obecnej sytuacji może zostanie zorganizowana kolejna akcja dla dzieci z Ukrainy 💛💙.

🇬🇧 English version: Harry Potter fabric doll for the UNICEF charity auction

Lalka Harry Potter

Materiały potrzebne do wykonania lalki

Ciało lali

 • Surówka bawełniana – wcześniej nawet nie wiedziałam, co to surówka 😁 Kamila mnie uświadomiła i to był strzał w dziesiątkę. Wygląda naturalnie, jest neutralna w dotyku i można po niej rysować mazakami do tkanin. Ja kupiłam na Allegro (skorzystałam z tej oferty)
 • Kulka silikonowa do wypełnienia lali
 • Przybory do szycia – igła, nitki, nożyczki.
 • Czarny filc – użyłam go na nogi i na włosy 😉.
 • Mazaki do tkanin – jest to duże ułatwienie przy tworzeniu elementów twarzy. Na Allegro jest duży wybór, ja kupiłam zestaw 10 mazaków za około 25zł.
 • Szablon – probowałam skorzystać z szablonu UNICEFu, ale lala wychodziła bardzo barczysta, dlatego obcięłam ręce, uszyłam nowe szczuplejsze i przyszyłam je do korpusu 😁.

Po Harrym Potterze zrobiłam jeszcze kilka innych laleczek i wypracowałam własny wzór. Wychodzi z niego zgrabna lalka szmacianka 🙂 Tylko należy pamiętać, aby ręce przyszyć po skosie.

Dodatki

Jeśli chodzi o dodatki dla lali to właściwie wszystko może się przydać, a najbardziej za małe ciuchy dzieci. W przypadku naszej lali użyliśmy:

 • Para niemowlęcych rękawiczek – na sweterek
 • Żółta i czerwona mulina – na lamówkę do sweterka
 • Żółta i czerwona włóczka – na szalik Gryffindoru
 • Mała obręcz dziewiarska – na szalik Gryffindoru
 • Czarny i brązowy drucik kreatywny – na okulary i różdżkę
 • Malutka buteleczka – na eliksir Felix Felicis
 • Wkręt z pętelką – na eliksie Felix Felicis
 • Sznurek – na eliksir Felix Felicis

Tak wyglądał nasz artystyczny nieład 😀

Artystyczny nieład

Jak zrobić lalkę szmaciankę?

Pierwszy krok to przygotowanie wykroju. Ja rozpoczęłam z wykrojem z UNICEF. Od razu wprowadziłam zmianę i nogi wykonałam oddzielnie, ponieważ chciałam, aby od razu były czarne.

Dodatkowo po zszyciu lala wyszła bardzo barczysta, więc postanowiłam odciąć ręce, zrobić je oddzielnie i następnie doszyć. Wydaje mi się, że dzięki temu zabiegowi Harry wygląda lepiej 😁.

W kolejnym kroku wypchałam lalę kulka silikonową i doszyłam czarne nogi.

Włosy

Włosy wycięłam z czarnego filcu zostawiając specjalne miejsce na blyskawicę. Filc przyszyłam do głowy lali.

Twarz

Oczy, usta i znak rozpoznawczy Harrego Pottera, czyli błyskawicę na czole namalowałam mazakami do tkanin. Te mazak to genialna sprawa 😉.

Okulary i różdżka

Okulary i różdżkę wykonałam z drucików kreatywnych. Aby uzyskać okrągłe okulary czarny drucików wygięłam na pomadce 😁. Końcówki okularów wcisnęłam pod włosy. Natomiast w różdżce wykonałam pętelkę, aby trzymała się na ręce Harrego.

Lalka Harry Potter i sweterek Gryffindoru

Sweterek zrobiłam ze niemowlęcych rękawiczek. Obcięłam czubki palców i obszyłam żółtą i czerwoną nitką. Następnie z drugiej rękawiczki obcięłam kciuk i doszyłam do pierwszej. Trochę widać niedoskonałości, ale Harry umiejętnie chowa je po szalikiem 😁.

Szalik Gryffindoru

Czerwono-żółty szalik Gryffindoru to mój ulubiony element Harrego Pottera. Okazuje się, że używając mini obręczy dziewiarskiej to całkiem proste. Taką małą obręcz córka dostała jako nagrodę za lapbook o Marii Skłodowskiej-Curie.

Jestem zupełnie początkująca jeśli chodzi o obręcz dziewiarską i nawet nie mogłam zrozumieć instrukcji z zestawu dla dzieci, ale po obejrzeniu tego filmiku udało się 🙂

Lalka Harry Potter i eliksir Felix Felicis

Wisiorek z eliksirem szczęścia zrobiłam z małej buteleczki z korkiem, wkrętu z petelką i złotego sznurka. Do środka wlałyśmy miód. Prawda, że pięknie się prezentuje?

Eliksir Felix Felicis

Lalka Harry Potter jest gotowa!

Sprawdź inne nasze sekcje

👉 Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

👉 Co więcej, dużo pomysłów na prezent dla dziecka znajdziesz w naszej sekcji Pomysł na prezent dla dziecka.

👉 Jeśli szukasz więcej pomysłów na DIY związane z Harrym Potterem sprawdź tutaj.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Bądź na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na Instagramie i Pinterest.

Leave a Reply