Miś w ogrodniczkach – szydełkowa przytulanka

Dziś chciałabym przedstawić Wam słodziaka, który skradł moje serce. Mowa o misiu w ogrodniczkach, którego zrobiłam już jakiś czas temu, ale post z różnych przyczyn nie mógł się doczekać publikacji. Ostatnimi czasy dopada mnie twórcza niemoc spowodowana głównie brakiem czasu wolnego na jakiekolwiek aktywności pozapracowe. Ten miś już od dawna mieszka też ze swoją małą właścicielką, dla której powstał na specjalne zamówienie. W odróżnieniu od innych maskotek, które zeskoczyły z mojego szydełka, ta ma zdejmowane ogrodniczki. Zatem jeśli się znudzą, można pomyśleć o innym stroju.

Miś ma niezwykle słodki pyszczek i idealne proporcje ciała. Wzór jest płatny, można go kupić na Etsy.

Miś w ogrodniczkach

Co będzie potrzebne?

  • Wzór szydełkowy autorstwa Miś i Spółka, dostępny na Etsy
  • Włóczka, ja użyłam YarnArt Jeans Plus w kolorach: jasnokremowym (05), jasnozielonym (69) i czarnym (53)
  • Szydełko, rozmiar 3 mm
  • Bezpieczne oczy
  • Kulka silikonowa do wypełnienia
  • Igła do włóczki
  • Nożyczki

Efekt końcowy

Tego słodziaka robi się naprawdę bardzo szybko i przyjemnie. Pewnie jedną z zasług był wybór grubszej włóczki, bo ze standardowego YarnArt Jeans pluszak wyszedłby dużo mniejszy. Według mnie, najtrudniejszą częścią było zrobienie ogrodniczek, ale całość jest generalnie bardzo prosta i nawet początkujący w szydełkowaniu powinni sobie poradzić.

Jak zawsze po skończeniu szydełkowania staram się dokładnie obfotografować efekt końcowy. Według mnie, ten miś jest jednym z najsłodszych w mojej kolekcji. Zobaczcie sami! 🙂

Miś bez ogrodniczek
Miś w ogrodniczkach - Ogrodniczki
Miś w ogrodniczkach

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej inspiracji dotyczących amigurumi (szydełkowych zabawek) zajrzyj w sekcję Szydełko. Z innych szydełkowych pomysłów na prezent przytulankę polecamy małpkę w bluzie z kapturem oraz czekoladowego misia:

Leave a Reply