Obraz z plasteliny - Maria Skłodowska-Curie

Obraz z plasteliny – portret Marii Skłodowskiej-Curie

Dziś prezentujemy obraz z plasteliny, a dokładniej portret Marii Skłodowskiej-Curie. Portret jest wykonany z setek cieńkich plastelinowych rolek. Praca jest w formacie A3 i zajęła córce około 2 tygodni, także jest naprawdę czasochłonna i wymagająca cierpliwości. Na początek polecam zacząć od mniejszego formatu, aby dziecko się nie zniechęciło.

Portert Marii Skłodowskiej-Curie wykonany przez córkę powędruje na konkurs szkolny i na wystawę szkolną z okazji Dnia Patrona.

🇬🇧 English version: How to make a plasticine portrait

Będziesz potrzebować

  • Plastelina – bardzo dużo plasteliny 😀
  • Wydruk kolorowanki, którą chcesz zamienić w plastelinowy obraz. My użyliśmy trochę przerobionej kolorowanki z Marią, oryginał dostępny jest tutaj.
  • Ramka do oprawnienia obrazu

Jak zrobić obraz z plasteliny

Instrukcja jest bardzo prosta, natomiast wykonanie bardzo czasochłonne.

Należy wydrukować kolorowankę i następnie zapełnić ją cieńkimi rolkami plasteliny. Plastelinę najlepiej rolować małymi kawałkami wykorzystując wszystkie palce.

Obraz z plasteliny – portret Marii Skłodowskiej-Curie

Sprawdź inne nasze sekcje

Jeśli szukasz więcej inspiracji na zabawy z dziećmi to możesz je znaleźć w sekcji Kreatywnie z dziećmi.

Jeżeli potrzebujesz inspiracji na prace plastyczne to znajdziesz je w sekcji Prace plastyczne.

Materiały do rozpoczęcia nauki algorytmów i kodowania z najmłodszymi znajdziesz w naszej sekcji Kodowanie dla najmłodszych.

Szczególnie polecamy post jak zrobić lapbook, w którym dodatkowo znajdziecie dużo ciekawostek o Marii Skłodoskiej-Curie.

Śledź nas w mediach społecznościowych

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebookuśledź nas na InstagramiePinterest i YouTube.

Leave a Reply