Kurczaki w górach

Pomponowe kurczaki

Na urlopie nie zwalniamy tempa i wzięliśmy się za produkcję pomponowych kurczaków. Robiłam je wspólnie z dziećmi, więc zdecydowałam się na najłatwiejszą wersję pomponów, czyli pompony na widelcu 🙂 Ten wybór okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ dzieci mogły bardzo dużo zrobić same. Szczególnie fajnym etapem był dla nich „kurczak u fryzjera” 🙂

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami o DIY, polajkuj nasz fanpage na Facebooku.

Inne wielkanocne inspiracje wraz z instrukcjami wykonania znajdziesz w sekcji Wielkanoc.

Materiały

  • Włóczka żółta
  • Oczy
  • Wycior czerwony (może też być kartka kolorowego papieru)
  • Widelec (najlepszy będzie z długimi zębami)
  • Nożyczki
  • Klej
Materiały na pomponowe kurczaki

Wykonanie pomponów na widelcu

Pompony na widelcu to na pewno jedne z prostszych pomponów, jeżeli nie najprostsze. Nadają się idealnie na kreatwyną zabawę z dziećmi.

Rozpocznij od nawijania wełny na widelec. Używaj części „zębatej”, tak aby została mała przerwa na początku zębów. Im więcej włóczki nawiniesz tym gęstszy będzie pompom.

Pompon na widelcu

Zanim zdejmiesz włóczkę z widelca należy związać włóczkę na środku tworząc kokardę. Przewlecz dodatkowy kawałek włóczki przez otwór w widelcu i zawiąż ciasny supeł.

Teraz możesz zdjąć włóczkę z widelca. Rozetnij nożyczkami pętelki. Pierwsza wersja pompona jest gotowa, choć jeszcze nie wygląda zbyt wyjściowo.

Na koniec pompon idzie do fryzjera, czyli ulubiona część dzieci. Chodzi o to, aby poobcinać wystająca kłaczki i nadać pomponowi ładny okrągły kształt.

Wykonanie pomponów

Pompon jest gotowy. Czas na transformację w kurczaka 🙂

Wykonanie kurczaka

Wykonanie kurczaka z pompona

Nasze kurczaki bazowały na jednym pomponie. Doklejaliśmy im oczy, dziób i nogi z wyciora. Dorzuciliśmy jeszcze różowe kokardki, aby dziewczynki mogły odróżnić które kurczaki są czuje. Użyłam kleju Magic, więc musieliśmy jeszcze poczekać około godziny aż klej wyschnie.

Pomponowy kurczak

Kurczak jest gotowy, prawda, że łatwy? Pomponowe kurczaki najlepiej prezentują się w grupie 🙂

Inspiracja znaleziona na Pinterest.